Audi A4 Euro NCAP testā iegūst piecas zvaigznes

2015_Audi_A4_B9_3.0_TDI_quattro_V6_200_kW_S_line_Tangorot_Vorderansicht

Jaunais Audi A4 savu konkurentu vidū ir viens no visdrošākajiem automobiļiem. Eiropas koncorcijs Euro NCAP piešķīris tam visaugstāko piecu zvaigžņu vērtējumu pieaugušo un bērnu drošībā, kā arī gājēju aizsardzībā.

Konsorcijs Audi A4 piešķīra arī speciālbalvu “Euro NCAP advanced” par bāzes aprīkojumā iekļauto “Multicollision” bremžu palīgsistēmu un par Audi “pre sense basic” sistēmu, kas pieejama kā papildaprīkojums. Multicollision bremžu palīgsistēma sadursmes gadījumā automātiski aptur Audi, tādējādi samazinot slīdēšanas un jaunu sadursmju izraisīšanas risku.

Audi “pre sense basic” sistēma bīstamās situācijās, kas draud ar sadursmi, nospriego drošības jostu, kā arī aizver logus un lūku.

Vēl viens būtisks iebūvēts Audi A4 drošības elements ir bāzes aprīkojumā iekļautā Audi “pre sense city” palīgsistēma – prognozējoša brīdināšanas un avārijas bremzēšanas funkcija. Braucot ar ātrumu līdz 85 km/h (52,8 jūdzes stundā), sistēma pārbauda, vai automobiļa ceļā neatrodas citi transporta līdzekļi vai gājēji. Ja pastāv sadursmes risks, sistēma vadītāju brīdina atbilstoši daudzpakāpju koncepcijai: vispirms vizuāli un akustiski, pēc tam – ar bremžu triecienu. Visbeidzot, nepieciešamības gadījumā tā aktivizē automātisko avārijas bremzēšanu.

Audi A4 drošības uzlabošanas nolūkā iebūvēta arī virkne citu palīgsistēmu. Starp tām ir sadursmes novēršanas palīgsistēma, pagriezienu palīgsistēma un izkāpšanas brīdinājuma sistēma. Sadursmes novēršanas palīgsistēma palīdz vadītājam apbraukt šķērsli, bet pagriezienu palīgsistēma vēro pretimbraucošo satiksmi, ka tiek veikts pagrieziens, nelielā ātrumā šķērsojot satiksmes plūsmu. Bīstamā situācijā, ja nepieciešams, sistēma pilnībā aptur A4, lai novērstu pagrieziena veikšanu brīdī, kad pretim brauc transporta līdzeklis.

Izkāpšanas brīdinājuma sistēma līdz minimumam samazina savainojumu gūšanas risku, atverot durvis. Ja no aizmugures tuvojas citi satiksmes dalībnieki, LED gaismas, kas iedegas sarkanā krāsā, brīdina mašīnā sēdošos neatvērt durvis.

1997.gadā dibinātā organizācija Jauno automobiļu vērtēšanas sistēma (NCAP) pārbauda jauno auto modeļu drošību sadursmju gadījumā. 2015.gadā konsorcijs frontāla un sānu trieciena testiem noteica vēl stingrākas prasības, lai reālu negadījumu scenārijus varētu atspoguļot vēl precīzāk.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase