Apskats: Sony Action Cam HDR-AS200V

P51001-152506

Sporta kameras pēdējos gadus ir kļuvušas ļoti populāras, ne vien tās izmanto dažādos sporta veidos, bet arī lieliski noder citām filmēšanas un vlogošanas vajadzībām. Par akšenkameru vēsturi nestāstīšu, bet populārākā protams ir GoPro, kura pārdošanā ir jau 10 gadus. Gluži kā autiņbiksītes sauc par pamperiem, līdzīgi ir ar sporta kamerām kuras sauc par GoPro. Kaut sporta kameru tirgū zīmolu ir vairāki desmiti, kvalitatīvi un vērā ņemami tirgus spēlētāji ir tikai daži.

Šoreiz stāsta galvenais varonis ir Sony Action Cam HDR-AS200V kamera aktīva dzīvesveida piekritējiem.

Tehniskie parametri:

Pikseļu skaits: Mpix 8.8
Video: līdz 1920×1080 px, 60 k/sek
Sensors: 1/2.3″ Exmor R CMOS
Slēdža ātrums: 1 / 30 – 1 / 10000
Attēla stabilizētājs: Ir
Skata leņķis: 120 vai 170 grādi
Atmiņas kartes tips: Micro SD, Micro SDHC, Micro SDXC
Savienojamība: USB/HDMI
Citas īpašības: GPS, NFC, Wi-Fi
Baterija: NP-BX1
izmēri: Augstums cm 4.7, Garums cm 8.2, Platums, cm 2.4
Svars: 93 grami

P51001-152542

Komplektācija

No laipnajiem Sony pārstāvjiem es biju saņēmis veselu maisu ar aksesuāriem un dažādiem stiprinājumiem, bet standarta komplektācija ir sekojoša:

  • kamera un akumulators 1240 mAh
  • caurspīdīgs zemūdens ietvars
  • divas līpošas pamatnes un klipsis
  • adapters pārejai uz standarta statīva skrūvi
  • microUSB vads

P51001-153203

Principā katrs no šiem stiprinājumiem ir jāiegādājas atsevišķi un cena nav kapeikas, bet par kvalitāti sūdzību nav. Kaut gan nevajag jau kā bildē 10 stiprinājumus, izvēlies sev nepieciešamo vienu vai divus un būs pietiekami, ja ar laiku vēlēsies paplašināt savas sporta kameras aksesuāri klāstu to bez problēmām varēsi izdarīt.

Dizains

Sāksim ar acīmredzamo, kamera izskatās ir pilnīgi savādāks, kā esam pieraduši – maza kvadrātaina kastīte. Sony izvēlētais dizaina risinājums man šķiet tīkamāks. To ir ērtāk turēt rokā, ielikt džinsu kabatā vai paslēpt no nevēlamām acīm :)

Sānos ir mazs ekrāniņš, kurā uzrāda akumulatora statusu, gps un wifi savienojamību, kā arī iespējams iestatīt vēlamos foto vai video režīmus.

P51001-152550

Pati kameras uzbūve ir kvalitatīva un pārdomāta, šis konkrētais modelis arī ir šļakstu drošs, tātad nebaidās ja tu viņas uzšķaudīsi vai lietosi lietus laikā. Vienīgi nepatika galvenās ieraksta un foto uzņemšanas pogas novietojums. Neērts tajās reizēs kad uzņēmu bildes, jo ātrumā vai lietojot ar vienu roku sanāk izkustināt kameru un bildei vairs nav vēlamā asuma.  Bet jaunākajā un dārgākajā Sony kameras versijā, kura spēj uzņemt 4K video, šī problēma iet secen, jo poga novietota augšpusē.

sony-4K-action-cam-details-and-AS200V-comparison02

Stiprinājumi

Kā jau minēju man uz testu bija pieejams vesels lērums ar dažādiem stiprinājumiem. Bet iztestēt paspēju vien dažus. Uz testu nebija atpeldējis ūdensdrošais ietvars un diemžēl nevarēju ar to pārbaudīt, kas dzīvo upē. Visu laiku Sony sporta kamera dzīvojās ar standarta vītnes adapteri, lai varētu to montēt visos stiprinājumos un citās iepariktēs. Nez kāpēc Sony bija izdomājis, ka forši būtu uztaisīt vītni ne tādu kā standarta statīviem un citiem stiprinājumiem…

Tika izmantots arī lēcas aizsargs, jo neatrodoties ūdensdrošajā ietvarā negribējās apskādēt pašu kameras lēcu. Tātad paspēju iztestēt Sony monopodu un vakuuma stiprinājumu mašīnai. Par abiem varu teikt tikai to labāko, izcila kvalitāte, vienīgi mazliet satrauc monopoda cena – 60 EUR.

P51001-152920

P51001-153102

Center.lv mājaslapā minēts, ka vakuuma stiprinājums nav piemērots stiprināšanai uz mašīnas korpusa?! Šo ieteikumu var neņemt galvā, jo kā gan savādāk mēs dabūsim superīgus video no mašīnas sāniem, jumta vai priekšas? Testā vairākas reizes mainot stiprinājuma novietojumu uz auto nešķita, ka piesūceknim tas varētu nepatikt. Materiāls kas izmantots stiprinājumam man palika noslēpums, Sony centrs norāda, ka tas ir PC+ABS, SUS, PU

Lietojamība + foto un video

Lai redzētu, kas tiek filmēts vajadzīgs ekrāns, uz pašas kameras bildi nekādu nerāda. Tāpēc ir vairāki veidi kā redzēt savu mākslasdarbu. Viens no veidiem ir savienot kameru ar PlayMemories lietotni un baudīt attēlu sava viedtālruņa vai planšetdatora ekrānā. Savienošanās starp telefonu un kameru notiek vienkārši, jāievada vien kods kuru var atrast piespraužot kameru pie usb.

Ja sākām par usb tad uzreiz vēlos pieminēt vienu nepatīkamu lietu, ka savienojot kameru ar datoru nevar izdzēst bildes un video. Pēc pāris forumu apmeklēšanas uzzināju, ka šādu darbību var veikt tikai izņemot atmiņas karti, ievietojot to adapterī un tad dators ļauj dzēst failu no kartes. Vai arī, ja esat lejuplādējis PlayMemories lietotni datoram un pārnesis failus uz datora cieto disku, tad Sony kamera ļaus Jums izdzēst failus pa tiešo.

P51001-153034

Otrais veids, kā aplūkot to, ko redz kameras acs ir izmantot tālvadības pulti ar displeju. Tas arī bija veids, kā es izmantoju kameru, jo vienkārši šis aksesuārs bija komplektā, bet atsevišķi tas maksā aptuveni pusi no pašas kameras vērtības 😮 Pults vairāk domāta izmantot, kad viedtālrunis nav pa rokai vai nav vēlmes to nest jūrā. Tātad cilvēkiem kuri aktīvi nodarbojās ar kādu no ūdens sporta veidiem.

Tehniski neaprakstīšu visus kameras režīmu un parametrus līdz pikseļu desmitdaļai, tos ļoti jauki var aplūkot Sony mājaslapā.

Bilžu un video kvalitāte labā apgaismojumā ir teicama, krēslā vai iekštelpās bilde paliek graudaināka un trūkst asuma, bet noteikti ne sliktāka kā konkurentiem.

DSC02985

DSC02780

DSC02781

DSC02790

DSC02803

DSC02811

DSC02820

DSC02882

Kopsavilkums

Sony ražo cienīgas sporta kameras, kārtīgi izpētījuši konkurentu trūkumus un centušies tos neieviest savās ierīcēs. Ja vajadzīga kamera ar platu leņķi, līdz pat 170 grādiem, tad Sony varētu būt pat labākais variants. Ja kameru izmanto ar vairākiem stiprinājumiem un vairākiem mērķiem, tad tas varētu būt labs pirkums. Pat Saeimas deputāts ir kā reklāmas seja šīm sporta kamerām, nav noslēpums, ka gandrīz visas “Artusa kameras” ir tapušas ar Sony. Tieši dēļ kvalitatīvās uzbūves un izcilam attēlam, Sony kameras izvēlas populāro GoPro vietā.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase