Populārākie mobilo ierīču ražotāji Eiropā

ios vs android

Mobilo ierīču lietotāji Eiropā vietējās interneta lapas visbiežāk pārlūko no Samsung vai Apple, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma Gemius dati. Ievērojami mazāks interneta lapu skatījumu skaits tiek veikts no Sony, LG un Nokia mobilajām ierīcēm.

Dati apkopoti no tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic par 2015. gada jūliju divpadsmit valstīs, tajā skaitā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Slovēnijā un Horvātijā.

Samsung vai Apple?

Ņemot vērā lapu skatījumu procentuālo sadalījumu, kas veikti no dažādu ražotāju mobilajām ierīcēm, deviņos no 12 analizētajiem tirgiem līderpozīciju ieņem Samsung. Tikmēr no Apple ierīcēm lielākā daļa lapu skatījumu tiek ģenerēti Krievijas (50 procenti), Ukrainas (41 procents) un Igaunijas (34 procenti) tirgos.

Latvijā vairums no mobilajiem lapu skatījumiem nāk no Samsung mobilajām ierīcēm (42 procenti), kas ir par 12 procentiem vairāk nekā no Apple mobilajām ierīcēm (30 procenti). Trešais populārākais mobilo ierīču ražotājs lapu skatījumu ziņā ir Nokia (8 procenti), kas ieņem stabilu trešo pozīciju jau kopš 2012. gada vidus.

Kamēr Latvijā Top 3 noslēdz Eiropas zīmols Nokia, kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā tie ir Āzijas zīmoli Sony un LG

Līdzīgi kā Latvijā, arī Lietuvā populārākais mobilo ierīču zīmols satura pārlūkošanai internetā ir Samsung (49 procenti no visiem lapu skatījumiem). Otrajā vietā ierindojas Apple (24 procenti), bet trešajā – LG (8 procenti). Savukārt Igaunijā vairums mobilo lapu skatījumu tiek veikti no Apple (34 procenti), kam seko Samsung (32 procenti) un Sony (14 procenti).

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase