Baltijas drifta sezonas atklāšanā Biķerniekos uzvar lietuviešu pilots

04.05. latvijas drifta kauss

Pagājušajā brīvdienās ar vērienu tika atklāta Latvijas un Baltijas drifta sezona. Svētdienas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas PRO drifta čempionātu posmos uzvaru izcīnīja lietuvietis Andriuss Čibirka, savukārt pirmdien notikušajā Latvijas drifta kausa pirmajā posmā triumfēja Dāvids Jaunākais (Street) un lietuvietis Benediktas Čirba (ProAm).

Baltijas PRO drifta sezona svētdien tika atklāta driftam pavisam neierastā trases konfigurācijā – Biķernieku trases moto apļa kalniņos jeb tā sauktajā “Raganu katlā”. Šī trase attaisnoja uz sevi liktās cerības, jo gan no pašmāju, gan ārvalstu braucējiem tika dzirdētas tikai labākās atsauksmes, tāpat arī skatītājiem bija ko redzēt. Aizraujošā konfigurācija gan vairākiem pilotiem izrādījās par sarežģītu, jo tika piedzīvotas vairākas avārijas, tostarp arī viens kūlenis.

Uz starta PRO klasēs stājās 35 braucēji, starp kuriem bija ne vien Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie drifteri, bet arī viesis no Austrālijas – Aleksandars Kantarovskis. Viņš šosezon plāno piedalīties prestižajā “Drift Allstars” seriālā, tādēļ Latvijas posmu izmantoja kā sagatavošanos Eiropas sacensībām. Jāatzīmē, ka “Drift Allstars” seriāls šogad jau trešo gadu pēc kārtas viesosies arī Latvijā – 31. jūlijā un 1. augustā Biķerniekos pulcēsies spēcīgākie Eiropas drifteri.

Baltijas drifta sezonas atklāšanas sacensības iesākās ar kvalifikāciju, kurā iespaidīgākos braucienus demonstrēja trīs latvieši – Ingemārs Jēkabsons, Jānis Eglīte un Ingus Jēkabsons. Šis rezultāts viņiem kopā ar igauni Henriju Puhmasu ļāva jau automātiski kvalificēties TOP 16 kārtai, kamēr pārējiem pilotiem cīņas bija jāsāk TOP 32 kārtā.

Ar katru kārtu tandēmu braucieni kļuva arvien aizraujošāki, un kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās visu triju Baltijas valstu piloti. Veiksmīgāku un labāku sniegumu gan beigās parādīja latvieši un lietuvieši, jo pusfinālā iekļuva divi katras valsts pārstāvji. Pirmajā pusfinālā lietuviešu cīņā uzvaru pār Timasu Simnišku guva Andriuss Čibirka, savukārt latviešu pusfinālā starp Eglīti un Ingu Jēkabsonu uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams pārbrauciens. Tajā kļūdu, notriecot pilonu, pieļāva Jēkabsons, līdz ar to finālā iekļuva Eglīte.

Vents Pecaks

Jēkabsons gan sacīkstes noslēdza ar uzvaru, jo tika pārspēts lietuvietis Simniška, ļaujot latviešu pilotam kāpts uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Finālā, kurš noritēja teju pavisam tumšā trasē, Eglīte, kurš cīnījās ar bremžu problēmām, vienā no braucieniem nedaudz izslīdēja no trases, kas nozīmēja, ka uzvaru Baltijas drifta sezonas atklāšanā svinēja lietuvietis Čibirka. Jāatzīmē, ka šīs sezonas atklāšanā redzējām Baltijas līmeņa sacensībām vēl neredzēti lielu balvu fondu, jo sacensību uzvarētājs Čibirka mājās devās ar teju 1500 eiro lielu naudas balvu.

Pēc aizraujošajām svētdienas sacensībām Biķernieku mežā skatītāji pirmdien devās uz sev ierastajām Biķernieku taisnes tribīnēm, no kurienes pavērās lielisks skats uz Latvijas drifta kausa sezonas atklāšanu. Street un ProAm klasēs uz starta stājās vairāk nekā 70 braucēji, tomēr, neraugoties uz iespaidīgo dalībnieku skaitu, sacensības noritēja raiti un bez pauzēm.

Street ieskaitē, kurā startē ar ielas automašīnām, finālā Dāvids Jaunākais pārspēja Dmitriju Firovu, savukārt trešā vieta driftā pieredzējušajam Nikolajam Makarovam. ProAm klasē, kurā uz starta iziet automašīnas ar līdz pat 600 zirgspēkiem lielu jaudu, uzvaru izcīnīja lietuvietis Benediktas Čirba, finālā pārspējot daugavpilieti Jevgēniju Sapunu. Trešo vietu sezonas atklāšanā izcīnīja Regnārs Mozga-Kļaviņš.

uzvaretaji 03.05

“Riga Drift Challenge”, Lietuvas drifta čempionāta un Igaunijas drifta čempionāta TOP 3:
1. Andriuss Čibirka
2. Jānis Eglīte
3. Ingus Jēkabsons

Latvijas drifta kausa 1. posma “Street” klases TOP 3:
1. Dāvids Jaunākais
2. Dmitrijs Firovs
3. Nikolajs Makarovs

Latvijas drifta kausa 1. posma “ProAm” klases TOP 3:
1. Benediktas Čirba
2. Jevgēņijs Sapuns
3. Regnārs Mozga – Kļaviņš

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase