Apskats: LG G Watch R

DSC_0548

LG pērnā gada septembrī iepazīstināja ar LG G Watch R, kura skaitās pirmā pulksteņa veida nēsājamā ierīce ar pilnībā apaļu plastmasas OLED (P-OLED) ekrānu. Kaut gan jau ilgāk bija pieejams moto 360 viedpulkstenis, bet laikam neskaitās ar pilnībā “apaļu” ekrānu, jo pulksteņa apakšā ir melna horizontāla līnija. Vai arī vienkārši ražotāji zīmējas ar kādu konkrētu ekrāna tipu.

Moto 360, manuprāt, ir pirmais plašākai publikai pieejamais apaļais viedpulkstenis, jo pirms tam bija vien kvadrātaini vai taisnstūra. Ja Motorola veidotais gadžets jau bija Oho, tad LG piedāvātais ir vēl klasi augstāks.

Pats viedpulksteņus iepriekš neesmu ne valkājis, ne testējis, tāpēc izteikšu vien savas subjektīvās domas par konkrēto eksemplāru.

Interesi, lai kaut nedēļu testētu viedpulksteni, radīja tas fakts, ka LG G Watch R izskatās, ka pilnīgi normāls rokas pulkstenis.

DSC_0567

Dizains

Skaists laikrādis, no augstas kvalitātes materiāliem, kuru droši var valkāt ar casual stila apģērbu un pat uzvalku, jo būsim godīgi kantainie aparāti ar gumijas siksniņām pie uzvalka izskatītos varen jocīgi.

Izsmalcināts klasisks dizains – lieliskais LG ekrāns ietverts izturīgā, nerūsējošā tērauda rāmī ar maināmu 22 milimetru teļādas siksniņu, turklāt ierīci iespējams aprīkot ar jebkuru 22 milimetru platu siksniņu, tādējādi sniedzot iespēju lietotājam personalizēt viedpulksteni. Iesākām par ekrānu, tad turpinām ar to.

DSC_0550

Ekrāns

LG lepnums šajā Android ierīcē ir tā 1,3 collu pilnībā apaļais P-OLED ekrāns, kas nodrošina satriecošu attēlu kvalitāti un precizitāti pat spožā saulesgaismā, kā arī ierīci aplūkojot no jebkura skatu punkta. Par ekrānu neko sliktu nevaru teikt, tas tiešām ne reizi nepievīla un dosim LG cepumu par pirmo pilnībā apaļo plastmasas OLED ekrānu.

DSC_0568

“Delži”

Tātad šī ir Android nēsājamā ierīce un attiecīgi darbojas ar Android Wear operētājsistēmu (sorry iPhone lietotāji, gaidiet Apple Watch). Jāņem vērā, ka sadarbosies vienīgi ar ierīcēm kurām ir Android 4.3 un jaunāks, varētu jau padomāt kuram tad ir kas vecāks par 4.3? Man, uz mana Meizu MX3 griežas Android 4.2, tā kā tam pa virsu ir ražotāja veidota OS Fylme, nemaz neatminējos par sava Android aizvēsturiskumu. Tāpēc to darbināju ar jauno Just5 Blaster, par kuru drīzumā arī gaidāms apskats.

Kā jau minēju LG G Watch R ir 1,3 collu pilnībā apaļais P-OLED ekrāns ar 320 x 320 pikseļu izšķirtspēju. Ierīci darbina vienkodola Qualcomm Snapdragon 400 procesors ar takts frekvenci 1,2 Ghz. Priekš viedtālruņa tas varētu šķist maz, bet atcerēsimies, ka šis tomēr ir pulkstenis un tam nav paredzētas ne puse no moderno viedtālruņu funkcijām. Ar savu darbu procesors tiek galā labi, varētu jau gribēt, lai viss notiek milisekundi ātrāk, bet pašreiz ir pilnīgi OK. Pulkstenim ir 4GB atmiņa, no kuriem 3GB ir pieejami lietotājam un 512 MB operatīvā atmiņa. Akumulators ir 410mAh liels un spēs komfortabli ierīci darbināt aptuveni divas dienas.

LG G Watch R galvenās specifikācijas:
• Čipkopa: 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400
• Operētājsistēma: Android wear
• Displejs: 1.3 collas P-OLED Display (320 x 320)
• Atmiņa: 4GB eMMC/ 512MB RAM
• Akumulators: 410mAh
• Sensori: 9-Axis (Gyro / Accelerometer / Compass), Barometer, PPG
• Krāsas: melna
• Citas īpašības: putekļu un ūdens izturīgs
• Izmēri un svars: 46.4 x 53.6 x 9.7 mm, 62 g

DSC_0552

Citas fīčas

Gudrais LG G Watch R spēj noteikt tavu sirds ritmu, izskaitīt cik soļus diena Tu nostaigā un noteikt kur atrodas Ziemeļi. Kā arī tas ir ūdens un smilšu drošs (IP67 standarts), protams duša ar pulksteni negāju un smilšu kastē arī neapraktu, bet ticēsim ražotājam uz vārda.

Savienojoties ar Jūsu Android viedtālruni pulkstenis spēj parādīt lielāko vairumu notifikāciju, lai Jūs neko nepalaistu garām. Twitter, google, facebook, laika prognoze – viss uz tavas plaukstas locītavas.

Pulkstenim ir Theater mode, tas nozīmē, ka pakustinot pulksteni ar ierasto laika nolasīšanas kustību, tas uz pāris sekundēm atmostas, lai parādītu laiku, protams to var arī atmodināt pieskaroties ekrānam ar pirkstu un likt tam aizmigt uzliekot plaukstu uz ekrāna. Var arī iespējot, ka pulkstenis visu laiku rāda ekrānu. Vēl ir opcija, ja atrodaties spožā saulesgaismā, tad aktivizējot Sunlight mode, ekrāns uz īsu brīdi kļūst maksimāli spilgts.

Screenshot_2015-02-18-21-51-01 Screenshot_2015-02-18-21-52-13

Screenshot_2015-02-18-21-50-50 Screenshot_2015-02-18-21-52-30

Galvenās Android Wear funkcijas darbojas ar balss komandām kuras latviešu mēlei ir diezgan bezjēdzīgas. Navigācija vai interneta meklēšana latviski ir praktiski jeb pilnīgi neiespējama. Varu atrast vikipēdijas rakstus par Eminemu vai Titāniku, tas arī apmēram viss. Nu ok, var mēģināt saglabāt balss atgādinājumus, apskatīt kalendārā darbus, uzlikt hronometru vai taimeri…. utt.

Lādēšanas dokstacija ir pulksteņa izmēra magnētisks aplītis ar microUSB savienojumu.

DSC_0561

DSC_0558

DSC_0562

Galavārds

Smuka spēļmantiņa 250 eiro vērtībā. Ja ir lieki līdzekļi un gribas ko modernu gandrīz vai kā no nākotnes tad var pirkt. Bet racionāli domājot manā ikdienā šis viedpulkstenis nekā neatviegloja manu dzīvi, varbūt pat nedaudz sarežģīja. Ir jāatceras, ka šī mantiņa ir jālādē un jāseko līdzi akumulatora līmenim. Kā arī citreiz uzmetot aci savas plaukstas locītavas virzienā redzēju melnu ekrānu… bija jāsāk kustināt roku vai arī ar otras rokas pirkstu spaidīt ekrānu, lai redzētu laiku. Lielākā vilšanās man personīgi bija, ka nav iespējams runāt pa šo gudro rokas pulksteni, var atbildēt uz zvanu un zvanītājs dzird ko es saku, bet nav skaļruņa, tātad es nedzirdu runātāju.

Par labu šai iekārtai spēlē tās dizains kurš ir klasisks un neizlec no ierastiem rokas pulksteņiem. Vēl liels plus ir iespēja mainīt pulksteņa seju, simtiem dizainu, kā arī iespēja pašam radīt savu unikālu. Vēl divas biežāk lietotās funkcijas bija – sirds ritma mērīšana un soļu skaitītājs. Ja sirds ritma mērīšana nesportistam ir vienkārši fun, tad sportistiem tā ir samērā noderīga. Soļu skaitīšana tevi stimulē dienas gaitās doties kājām, lai izpildītu dienas nosprausto mērķi (piemēram 10 000 soļi) un tāda veidā rūpēties par savu veselību.

LG G Watch R ir labākais Latvijā pieejamais viedpulkstenis uz doto brīdi. Bet vai Tev tādu vajag,domā pats :)

DSC_0560

P.S. LG iepazīstinās ar jaunās paaudzes LG Watch Urbane viedpulksteni

LG Watch Urbane

LG Watch Urbane

 

 

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Apskats: LG G Watch R”

  1. Kārlis saka:

    Tiešām glīts viedpulkstenis!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase