Pēkšņi izlādējies telefons? 7 ieteikumi situācijas atrisināšanai

Foto1_izladejies telefons

Viedtālruņi un planšettelefoni arvien biežāk aizstāj datoru gan darbā, gan komandējumos un atpūtā. Turklāt mobilo ierīču lietotāji vēlas, lai šādās situācijās nebūtu jāpaliek bez saziņas iespējām – pat 7 no 10 viedtālruņu īpašniekiem Latvijā apgalvo, ka gribētu uzlabot to bateriju darbības ilgumu. Tāpēc ir vērts iegaumēt dažus praktiskus ieteikumus baterijas darbības laika paildzināšanai, lai nepaliktu bez pieejas zvaniem, īsziņām, e-pastiem vai saziņas sociālajos tīklos.

1. Pamatkomplekts vienmēr līdzi. Dodoties ārpus mājas vai darba, līdzi ņemiet ne tikai telefona lādētāju, bet arī USB kabeli. Tas ļaus lādēt ierīci paralēli darbam ar datoru, ja nebūs pieejams oriģinālais lādētājs vai brīva kontaktligzda. Ja lādētāju gadījies aizmirst, tie klientu ērtībām bieži vien pieejami viesnīcās vai kafejnīcās.

2. Ātrās uzlādes iespēja. Ja daudz ceļojat, ir zināms, ka vairumā lidostu ir pieejami bezmaksas uzlādes punkti, tomēr laiks starp reisiem vai, piemēram, nākamo tikšanos var izrādīties pārāk īss, lai pienācīgi uzlādētu telefonu. Tāpēc ir radīta jauna ierīce ar īpašu ātrās uzlādēšanas funkciju – Samsung Galaxy Note 4. Tā ļauj samazināt baterijas uzlādes laiku par 43%, un 30 minūšu laikā telefons tiek uzlādēts līdz 50% (parasti šis process ilgst 55 minūtes).

3. Rezerves varianti. Laicīgi plānojot savu darbu un telefona uzlādes iespējas, ir vērts padomāt arī par rezerves baterijas iegādi. Vairumam saziņas rīku atsevišķi ir pieejams pārnēsājams barošanas bloks, kas ir viegls, kompakts un spēj darboties arī atrodoties kustībā – lidmašīnā, vilcienā vai jebkur citur, kur nav pieejama uzlādes iespēja vai elektrība.

4. Enerģijas taupīšanas režīms. Telefona darbības pagarināšanai, piemēram, jaunajos Samsung Galaxy sērijas modeļos ir iebūvēts īpašs enerģijas taupīšanas režīms, kas īpašniekam ierīces pamatdarbības ļaus veikt vismaz diennakti pēc tam, kad baterija būs sasniegusi 10% robežu. To lietojot, displejs iegūs melnbaltus krāsu toņus un piedāvās tikai nepieciešamākās telefona funkcijas – zvanus, īsziņas, pieeju internetam un sociālajiem tīkliem.

5. Izslēdz liekās programmas. Ikviens savā viedierīcē var apskatīt, kuras programmas visvairāk patērē baterijas enerģiju, piemēram, ieslēgts, bet neizmantots GPS vai WiFi. Ir maldīgi uzskatīt, ka ieslēgta telefona skaņa patērē vairāk jaudas nekā vibrozvans, tieši pretēji.

6. Aplikācijas baterijas darbības laika paildzināšanai. Aplikāciju veikalā iespējams lejupielādēt mobilās programmas un logrīkus (widgets), kuri paildzinās baterijas darbības laiku. Tie atpazīst, kuras aplikācijas netiek pilnībā aizvērtas, tāpēc automātiski to izdara lietotāja vietā. Saspringtās ikdienas gaitās, kad neatliek laika savas ierīces uzlādei, ir vērts pārliecināties par to lietderību.

7. Lidojuma režīms ātrai uzlādei. Telefona lādēšana, izmantojot lidojuma režīmu, procesu paātrina pat divas reizes. To ieslēdzot, telefons tikai tiek lādēts un fonā tam nav jāveic papildu darbības. Svarīgi atcerēties, kā šajā laikā nav iespējams ne saņemt zvanus un īsziņas, ne arī pašam zvanīt un rakstīt.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase