Apskats: Just5 Spacer 2

Ir pagājis gandrīz gads kopš apskatījām pirmo kompānijas Just5 viedtālruni Spacer. Šī gada oktobrī tiek piedāvāt plašākai publikai otrais Just5 viedtālrunis – Spacer 2.

Priekšgājējam varu piedēvēt “bestsellera” statusu, tas bija viens no populārākajiem un pirktākajiem viedtālruņiem 2013. gada beigās un 2014. gada pirmajā pusē. Lūk citāts no Tele2 relīzes aprīļa vidū:

Just5 Spacer” ir pieejams “Tele2″ klientu apkalpošanas centros kopš pagājušā gada nogales un ātri ieguvis iedzīvotāju atzinību, iekļūstot “Tele2″ piecu pārdotāko viedtālruņu sarakstā, norādīja Māliņa. Pašlaik “Tele2″ klientu apkalpošanas centros visā Latvijā pirktākie viedtelefonu modeļi ir “Huawei Ascend P6″, “Just5 Spacer”, “Nokia Lumia 520″, “Samsung Galaxy Core” un “Samsung Galaxy Trend Plus”.

Priecājamies atbalstīt inovatīvus Latvijas uzņēmumus – konkurēt ar pasaulē lielākajiem mobilo telefonu ražotājiem nav viegls uzdevums, bet “Just5″ apliecina, ka tas ir iespējams. Arī mūsu klienti ir novērtējuši Latvijas uzņēmuma veikumu, izrādot lielu interesi par jauno viedtelefonu. “Just5 Spacer” īpaši izdevīgā cena, lielais skārienjutīgais ekrāns un “Android” operētājsistēma ir vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc iedzīvotāji dod priekšroku iegādāties šo viedtelefonu,” norādīja “Tele2″ komercdirektors Jānis Spoģis.

“Just5″ valdes loceklis Dmitrijs Maceraļiks pauž prieku par “Just5 Spacer” modeļa pārdošanas rezultātiem.

Esam pateicīgi tiem iedzīvotājiem, kuri, izvēloties viedtālruni, priekšroku atdevuši Latvijas zīmolam, kā arī mūsu sadarbības partnerim “Tele2″ par tirdzniecības iespējām plašajā “Tele2″ klientu apkalpošana centru tīklā. Rezultāti rāda, ka strādājam pareizā virzienā un centīsimies attīstīt arī turpmākus produktus, ņemot vērā mūsu klientu vēlmes un atsauksmes,” saka Maceraļiks.

Redzot Spacer veiksmes stāstu nav nekāds brīnums, ka pēc gada to nomaina jauns modelis. Uzskatu, ka Just5 ir rīkojušies pareizi neizdomājot jaunu nosaukumu tālrunim, bet gan turpinot priekšgājēja slavas gājienu pielika vien 2 beigās.

Tehniskā specifikācija:

Telefona izmērs: 141.7x73x9.0 mm
Telefona svar ar bateriju: 170 g
3G tīkls: UMTS: 900/2100
2G tīkls: GSM: 850/900/1800/1900mHz
SIM: SIM1 GSM+WCDMA, SIM2 GSM (pirmā SIM balss zvaniem un internetam, otrā tikai balss zvaniem)
Chipset Platform: MTK6582 Quad-Core 1.3Ghz Cortex-A7
Operētājsistēma: Android 4.4.2 (KitKat)
Ekrāns: 5″ qHD IPS 960*540px, TFT
Skārienjūtīgais panelis: OGS, multi 5 touch, kapacitīvs
Kamera: 5M (priekšējā) + 13M AF (aizmugurējā)
Flash LED: vienas diodes zibspuldze
Atbalsta: GPS/A-GPS, FM
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth: 3.0 EDR+HS
Sensori: G-sensor, P-sensor, L-sensor
Iebūvētā atmiņa RAM + ROM: 1GB RAM operatīvā atmiņa + 4GB ierīces atmiņa
Atmiņas karte: microSD/microSDHC
Maksimālā atmiņas kartes ietilpība: līdz 32GB
Baterijas ietilpība: Li-ion 2000mAh
Gaidīšanas režīms: līdz 300 stundām
Sarunas režīms: līdz 5 stundām
A/C adapteris: 5V 1A
Brīvroku austiņas: 3.5 mm, OMTP
Micro-USB: 2.0 HS

Tālruņa komplektācija un izpakošanas video:

Just5 Spacer 2 iepakots pirmajam modelim identiskā, gaumīgā oranžbaltā kārbiņā. Vien kastītes augša ir minēts, ka tajā atrodas jaunais Spacer 2, uz sāniem rotājas jaunā viedtālruņa galvenie raksturlielumi. Pašā iepakojumā atrodas viedtālrunis, ārējais maināmais panelis baltā krāsā, hand-free sistēma/tālruņa austiņas, 2000 mAh akumulators, lādētājs (dizaina ziņa nu ļoti atgādina kompānijas HTC lādētājus), USB kabelis (vajadzīgs arī ierīces uzlādēšanai), tālruņa rokasgrāmata vairākās valodās (tai skaitā latviešu).

Just5 turpina iepriecināt – arī šim modelim komplektācijā ir maināms aizmugures panelītis. Pārsteigumu sagādāja arī komplektā esošās austiņas, kuras izskatījās daudz modernākas un kvalitatīvākas nekā iepriekš. Arī skanējuma ziņā laba kvalitāte, varbūt ne Beats līmenī, bet man šķita, ka kvalitatīvas vidējā līmeņa In-ear austiņas. Par lādētāju jau minēju, ka izskatās pēc HTC – tātad smuks, mazs un ērts. Lādētājs kā vairumam sastāv no 2 daļām.

Lūk varat aplūkot mūsu Just5 Spacer 2 izpakošanas video:

Spacer 2 dizains:

Viedtālruņa izmēri ir 141.7x73x9.0 mm, tas par pāris milimetriem sarucis augstumā salīdzinot ar pirmo modeli. Spacer 2 ir arī pieņēmies svarā par 10 gramiem, bet tas lietošanas ērtumu nekādā mērā neietekmē. Izmēru ziņā tālruņa līdzinieki ir Sony Xperia Z un Samsung Galaxy S5, bet ar pieminēto S5 pat priekšējais dizains saskan – pietrūkst vien fiziskas Home pogas. Spacer 2 liekas kvalitatīvāks par savu vecāko brāli, šoreiz pat nav nekādu nepatīkamu krakšķu no aizmugurējā plastmasas panelīša. Kā jau minēju komplektācijā ir gan tumši pelēks, gan balts tālruņa aizmugurējais panelis. Tie veidoti no plastmasas, pelēkais ir viegli matēts (ne soft touch), bet baltais glancēts.

Spacer 2 priekšā atrodas liels 5 collu ekrāns ar jaunāko OGS skārienpaneļa tehnoloģiju, virs tā izvietota skaļruņa restīte. Vienā pusē novietota 5 megapikseļu kamera, savukārt otrā pusē noslēpušies gaismas, tuvuma sensori un paziņojumu LED gaismiņa, kas spīdēs zaļā vai sarkanā krāsā. Zem ekrāna ir ierastie Android taustiņi, kuri šoreiz netiek izgaismoti.

Kreisajā sānā atrodas skaļuma regulators un īsceļa poga, kura pēc noklusējuma atver zvanīšanas izvēlni. Labajā sānā ieslēgšanas un bloķēšanas poga. Tālruņa augšpusē atrodas 3.5 mm audio spraudnis, apakšā novietots microUSB ports, mikrofons un vieta nagam, lai nomainītu vai atvērtu aizmugurējo panelīti.

Aizmugurē mums ir pāris uzraksti, galvenās (13MP) kameras acs, LED zibspuldze un caurumi skaļrunim. Apkārt kamerai un zibspuldzei ir metāla plāksnīte, dažiem var patikt, dažiem nē. Man šķiet, ka tā piedod izskatam mazliet “premium” skatu. Blakus zibspuldzei lepni rakstīts 13 MP, bet par kameras kvalitāti mazliet zemāk. Uzraksti uz panelīšiem ir kvalitatīvi un viegli nost nenonāks.

Tālrunim ir divu SIM karšu atbalsts, pirmā SIM karte darbosies 2G/3G režīmā, kamēr otro SIM varēsiet izmantot tikai GSM sakariem (balss zvaniem). Tā kā abi SIM porti ir klasiskie, vēl pirms viedtālruņu ēras, tad visticamāk būs jāatrod SIM kartes adapteris. Es personīgi šo problēmu atrisinu iegādājoties kādu no priekšapmaksas karšu komplektiem no kuriem ērti var dabūt vajadzīgo lietiņu. Kreisajā pusē ir vieta microSD atmiņas kartei līdz 32 GB.

Just5 Spacer 2 tehniskie parametri un veiktspēja:

Telefons šoreiz ir patīkamāk salikts kopā, arī displeja kvalitāte ir būtiski uzlabojusies. Tagad aplūkosim kas slēpjas Just5 Spacer 2 “vēderā” un ko no sevis piedāvā uzlabotās kameru “acis”.

Ierīci darbina ir MTK6582 1.3 GHz četrkodolu (Cortex A7) procesors ar 1 GB operatīvo atmiņu un Mali-400 MP grafisko paātrinātāju. Kā vairums ir pārliecinājušies ar iepriekšējo modeli, sūdzības par tālruņa veiktspēju nav. Viss darbojās raiti un bez aizķeršanās.

Runājot par tālruņa ROM atmiņu, tā ir samērā maza arī šoreiz. Ierīce aprīkota ar 4GB iebūvēto atmiņu, kurai lietotājam atvēlēti vien 1,7GB, bet aplikācijām vien nepilns GB. Ko principā sanāk aizpildīt lejuplādējot visas viedtālruņa pienācīgai izmantošanai nepieciešamās aplikācijas. Situāciju var risināt piepērkot microSD atmiņas karti līdz 32GB. Kā arī pārstāvji sola, ka drīzumā parādīsies arī Spacer 2 ar 8GB lielu ROM atmiņu.

Aplūkosim dažādu “benchmark” testu rezultātus:

Kā redzam veiktspējas testos Spacer 2 ar “dzelžiem” viss ir kārtībā. ikdienas lietošanā arī nav nekādu problēmu, kopumā telefons darbojas ļoti labi un ātri. protams jāatceras, ka Android tālruņiem patīk palikt lēnākiem, kad esam “piekrāmējusi” pilnu tālruņa atmiņu ar aplikācijām un darbinot vairākas “smagas” programmas fona. Arī spēļu cienītājiem šī būs laba izvēle – liels, spilgts ekrāns un pietiekami dzelži, lai telefons varētu “aprīt” vismaz 90% no Play veikalā piedāvātajām spēlēm, protams varbūt pašas jaudīgākās un prasīgākās spēles var “iet” ar kādiem “lagiem”, bet vismaz testējot tādu spēli neatradu.

Just5 Spacer 2 darbina Android KitKat 4.4.2 operētājsistēma, kura nav piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas nedz interfeisā, nedz citos aspektos.

Daudziem pirmā Spacer lietotājiem bija jautājums par GPS, tas nebija īpaši precīzs nemaz tik viegli negribēja pieslēgties satelītiem. Šoreiz veicām GPS test un Spacer 2 30 sekunžu laikā atrod un pieslēdzas ~7 satelītiem, arī Waze darbojas precīzi.

Nākamā lieta ar ko īsti nebija apmierināti Spacer pirmā modeļa lietotāji bija tā ekrāns. Tas nebija tāds kādu patērētāji bija cerējuši redzēt, iespējams pie vainas bija tas, ka netika izmantota IPS matrica. Bet dažus mēnešus vēlāk uzklausot lietotāju un pircēju vēlmes Just5 uzlaboja Spacer ekrānu un nu jau pirmajā modelī bija IPS matrica un displeja kvalitāte bija pieklājīgāka.

Spacer 2 ir aprīkots ar 5 collu ekrānu, 540×960 qHD izšķirtspēju, IPS matricu, un jaunāko OGS skārienpaneļa tehnoloģiju. OGS sensoru matrica uzklāta tieši uz aizsargstikla. Līdz ar to ietaupās viens no slāņiem un samazinās displeja paketes biezums. Mainot skatu leņķi šoreiz ar krāsām viss ir kārtībā un tās nemaina toni. Pikseļu blīvums arī šoreiz ir vien 220 ppi, bet ekrāns ir spilgts, krāsas košas un bez problēmām var skatīties video vai lasīt sīkus tekstus. Vienīgi atkal nav nekāda ekrāna aizsardzība, ne Gorilla Glass, ne Dragontrail, ne kāda cita. Kaut gan ekrāna aizsargplēve un silikona maciņš var likt Jums justies drošāk lietojot savu Spacer 2.

Tālrunis aprīkots ar 2000 mAh akumulatoru, kas nozīmē nelielus uzlabojumus salīdzinot ar priekšgājēja 1800 mAh. Kā vairums tālruņu arī šis ir jālādē katru dienu. Katru dienu lādētāju var neredzēt vien tādi tālruņi kuri aprīkoti ar minimums virs 3000 mAh, ķīnieši lietotājiem pat piedāvā ierīces ar 4400, 5000 un lielākiem akumulatoru tilpumiem, kas jau spēj nodrošināt 2 dienu lietojamību viedtālrunim. Savukārt tiem kuri vēlas kontrolēt un paildzināt sava tālruņa akumulatora dzīvi iesaku izmantot 2 aplikācijas – Battery Doctor un GSam Battery Monitor. Ar Doctor palīdzību varēsiet optimizēt programmu darbību, bet ar Monitor redzēsiet kura aplikācija patērē visvairāk baterijas un vajadzības brīžos atspējot tās darbību.

Kameras:

Kameras ir nākamā lietas, kas Spacer lietotajiem lika vilties un tieši tāpēc, jaunajā modelī tās ir uzlabotas. Galvenās kameras pikseļu skaits ir audzis no 8 MP līdz 13 MP, videozvanu/selfiju kameras pikseļu skaits audzis no 2MP līdz 5MP. Uzlabojumi ir būtiski un uzņemto bilžu kvalitāte ir manāmi labāka. Protams kaut megapikseļu skaits ir audzis, jāatceras ka tas nav pats galvenais. Arī šoreiz Spacer 2 nevarēs sacensties ar Galaxy S5, LG G3, HTC One vai iPhone kamerām. Bet priekš budžeta viedtālruņa kameras ir adekvātas un salīdzinot ar pirmo modeli izmaiņas ir acīmredzamas.

Priekšējā kamera:

Kopsavilkums:

Just5 Spacer 2 ir gaidīts viedtālrunis, ne tādā ziņa, ka tika izziņots tālrunis un tā parametri un veikalu plauktos tas ieradās pēc pusgada, bet gaidīts tādā ziņa, ka cilvēkiem patika Spacer pirmais modelis, to lieliski apliecina tā popularitāte.  Just5 ir ņēmuši vērā cilvēku vēlmes un uzlabojuši tos parametrus ar kuriem vairums nebija tik ļoti apmierināti. Nedaudz ir pieaugusi ierīces cena – 169€, bet pieaudzis ir arī akumulatora tilpums, abu kameru izšķirtspēja, uzbūves kvalitāte, ekrāna kvalitāte un citas nianses – labāks GPS, KitKat Android, komplektācija un vēlāk parādīsies arī 8 GB ROM versija. Protams ir kur piestrādāt, varēja būt “tīrāka” zvanu kvalitāte, klasisko SIM vietā varēja būt microSIM, varēja būt uzreiz iespējota NFC funkcija, varēja būt iespēja mainīt Īsceļa pogas ceļu (piemēram, lai atvērtu kameras aplikāciju), varēja uzreiz bū vairāk ROM atmiņas un utt.

Bet kopumā tālrunis ir izdevies, galvenās pirmā Spacer problemātiskās lietiņas ir uzlabotas, dizains askētisks un tīkams acīm. Liels pluss ir tas, ka atšķirībā no citiem ķīnieši brīnumiem, šim tālrunim ir atbalsts te pat Latvijā, pašā Rīgas centrā. Šis ir budžeta/vidējās klases tālrunis, kas ar pareiziem mārketinga gājieniem atkal varētu iekarot pirktāko tālruņu topu Latvijā.

Ja rodas kādi jautājumi atbildēsim uz tiem komentāru sadaļā. Just5 Spacer 2 no šodien ir pieejams kompānijas veikalā un jau tuvākajās dienās pie lielākajiem Latvijas operatoriem. Ja nezini vai Spacer 2 tev iet pie sirds vai nē – dodies uz Just5 Showroom Brīvības ielā 40, kur varēsi tālruni notestēt un aptaustīt, kā arī zinoši speciālisti atbildēs uz jautājumiem.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

5 Responses to “Apskats: Just5 Spacer 2”

 1. Mārtiņš saka:

  Kad būs pieejams Just5 Spacer 2 modelis ar 8GB ierīces atmiņu?
  Jo man ir Just5 Spacer telefons, kuram ir 4GB ierīces atmiņa un man nepietiek.

 2. […] dažiem mēnešiem sīki aplūkojām jaunāko Just5 veikumu Spacer 2. Bet kompānija neguļ un piedāvā atkal jaunu viedtālruni – Spacer […]

 3. […] dažiem mēnešiem sīki aplūkojām jaunāko Just5 veikumu Spacer 2. Bet kompānija neguļ un piedāvā atkal jaunu viedtālruni – Spacer […]

 4. Toms saka:

  Lietoju šo telefonu kādus 4 mēnešus, noteikti nevienam neieteiktu iegādāties. Patiesībā, ne tikai Spacer ir nelietojams, bet arī jaunākais Blaster. Iegādājoties šī ražotāja produktus rēķināties ar to, ka tiem patīk dzīvot pa savam, telefons pats dara darbības, nezinu, vai displejs pie vainas vai kā, taču, regulāri tas iekaras, šo to izdzēš, pārkārto, veic zvanus. Skārienjūtība ir maigi sakot ļoti neprecīza. Vēl viens traucēklis,vismaz,man ir mazā podziņa zem skaļuma regulācijas, tā strādā, kā īsceļš uz pēdējiem zvanītajiem, realitātē, viņa padara taustiņu bloķēšanu neparocīgu. Bieži, viņas dēļ nevis nobloķējas taustiņi, bet kabatā tiek veikts kāds neplānots zvans. Godīgi sakot esmu ļoti vīlies šajā ražotājā, un ja domājat, ka pērkot Just 5 atbalstāt vietējo, tā nav, reālie īpašnieki tā pat sēž Maskavā 😉

 5. Kalendāru izgatavošana saka:

  Šībrīža tehnoloģiju laikmetā viss tik ātri mainās, ka grūti sekot līdzi, kur nu vēl visu jauno notestēt!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase