Latvijā ir izveidota pirmā Google Glass pielāgotā mājaslapa

Latvijas starpplatformu web biznesa risinājumu izstrādātājs – uzņēmums Arcana Digital Group, ir izveidojis demonstratīvu versiju vietnei arcanaglobal.com, paredzētu Google Glass ierīcēm. Tā ir pirmā interneta mājaslapa Eiropā, kas speciāli paredzēta jaunās tehnoloģijas platformai.

Digitālās tehnoloģijas piedāvā aizvien vairāk iespējas patērētāju un uzņēmumu vajadzībām. Veiksmīgi uzņēmumi izmanto ne tikai mājaslapu internetā, bet arī pielāgotas mājaslapas mobilās versijas, kā arī mobilās aplikācijas, kas paredzētas viedtālruņu lietotājiem. Tomēr tehnoloģijas turpina strauji attīstīties, un ASV un Lielbritānijā tika palaists jauns augsto tehnoloģiju “sīkrīks” – Google Glass.

Jaunā platforma pieprasa principiāli citādāku pieeju no web izstrādāju puses. Ir nepieciešams apgūt informācijas atspoguļošanas īpatnības uz caurspīdīga displeja, kas izvietots uz Google Glass brillēm. Latvijas uzņēmums Arcana Digital Group, kļuvis par pirmo web izstrādātāju Eiropā, kurš prezentē savu risinājumu jaunajam “palīgrīks”.

Vietnes arhitektūru nācās ievērojami vienkāršot un pielāgot Google Glass lietošanas īpatnībām. Lapas teksta informāciju tika nolemts pārveidot audio formātā. Šāda pieeja tika paredzēta, lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu ar Google Glass brillēm, nesamazinot lietošanas efektivitāti. Kā rezultātā, skatoties uz lapu arcanaglobal.com, izmantojot Google Glass, ir viegli pārvietoties starp lapas sadaļām, apskatīt portfolio un iegūt pamatinformāciju audio formātā.

„Jau kārtējo reizi fantastikas kino kļuvis par realitāti. Tik ierasta lieta, kā sērfošana internetā, izmantojot Google Glass, atšķiras no ierastā lietošanas veida. Tādēļ mums, kā web-interfeisa projektētājiem, lapas adaptācija Google Glass platformai kļuva par aizraujošu izaicinājumu. Vienkāršiem vārdiem sakot, aizraujošs UX (user experience) eksperiments,” komentēja Aleksandrs Krēgers, uzņēmuma Arcana Digital Group izpilddirektors. „Paralēli lapas adaptācijai jau esam sākuši padziļinātāku izstrādi pirmajai aplikācijai, paredzētu Google Glass platformai, kuras detaļas pagaidām paturēsim noslēpumā.”

Mājas lapas demonstrācija uz Google Glass (pieejama tikai uz Desktop ierīcēm): http://arcanaglobal.com/googleglass/

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase