Padomi, kā droši organizēt atvaļinājumu

Internets ļauj daudz vieglāk un ērtāk organizēt atvaļinājumu, tomēr vienlaikus turpina augt to blēžu skaits, kas cenšas iedzīvoties, izmantojot citu vēlmi labi atpūsties. Par vienu no visizplatītākajiem krāpnieku paņēmieniem ir kļuvuši lielapjoma sūtījumi ar šķietami oficiāliem piedāvājumiem, kas ir nomaskēti par lidsabiedrību, tūrisma aģentūru un rezervēšanas pakalpojumu paziņojumiem.

Parasti blēži vēlas sasniegt vienu no šiem mērķiem: nozagt lietotāju naudu, pārdodot viņiem neesošus viesnīcu numurus vai izdevīgas aviobiļetes ar ievērojamām atlaidēm, nozagt lidojumos sakrātās jūdzes vai nozagt bankas datus un citu vērtīgu informāciju, izmantojot Trojas zirgu programmas.

Pirmais krāpšanas veids ir samērā vienkāršs. Nav grūti izveidot viltotu tūrisma aģentūras mājaslapu vai populāra pakalpojuma (piemēram, booking.com) klonu. Vietne var izskatīties gandrīz pilnīgi tāpat kā oriģinālais resurss. Vienīgā atšķirība ir tā, ka, veicot finanšu darījumu šādā mājaslapā, nauda nonāks nevis tūrisma resursa, bet krāpnieku kontā.

Lai nozagtu ceļotāja sakrātās jūdzes, ļaundari izmanto pikšķerēšanas vēstules ar informāciju par neesošu piedāvājumu, kura izmantošanai ir nepieciešams autorizēties. Tādā veidā ļaundaris iegūst visu informāciju par upura kontu un pēc tam var rīkoties ar jūdzēm pēc saviem ieskatiem.

Viltoti paziņojumi no uzņēmuma American Airlines

Ievērojot dažus noteikumus, lietotāji var izvairīties no riska, ka tiks apkrāpti ilgi gaidītā atvaļinājuma priekšvakarā.

• Izmantojiet tikai pazīstamus un pārbaudītus ceļojumu pakalpojumus. Saņemot vilinošu piedāvājumu no nezināmas tūrisma firmas, pārbaudiet informāciju un atsauksmes par to, kā arī apmeklējiet tās mājaslapu un pārliecinieties par rekvizītu pareizību un organizācijas fiziskās adreses pieejamību.

• Izmantojiet drošu maksājumu pakalpojumu, ko piedāvā mūsdienu bankas. Nemaksājiet tieši īpašniekiem, tostarp nemaksājiet ar bankas pārskaitījumu. Mājokļu un dzīvokļu īrei izmantojiet labi zināmas firmas.

• Atkārtoti pārbaudiet saņemtos apstiprinājumus! Ja jūs vēl neko neesat rezervējis, bet apstiprinājuma e-pasts jau ir pienācis, tad tas, visticamāk, ir pikšķerēšanas sūtījums. Neklikšķiniet uz vēstulēs ietvertajām saitēm, kā arī neatveriet nekādus pielikumus: cienījami tūrisma uzņēmumi, kā arī viesnīcas un lidsabiedrības nesūtīs pirkuma apstiprinājumu pievienotā datnē, tāpēc nevajag atvērt e-pasta pielikumus no nepārbaudītiem avotiem. Katrā ziņā vispirms ir jāpārbauda avota īstums.

• Piesardzīgi izturies pret vēstulēm, kurās tiek piedāvāts atkārtoti pārbaudīt vai no jauna apstiprināt lidsabiedrības jums piešķirto bonuspunktu (jūdžu) konta datus. Ja rodas šaubas, labāk patstāvīgi apmeklējiet lidsabiedrības mājaslapu, piesakieties savā kontā un tur pārbaudiet, vai ir nepieciešams apstiprināt datus.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase