Mana pirmā Nokia jeb NOKIA Lumia 925 apskats

Ar nelielu pārtraukumu esmu atgriezies, lai aplūkotu manu jaunāko ierīci, ko iegādājos pats pēc nelielas izpētes – NOKIA Lumia 925, melnā krasā ar 16 GB atmiņu.

Iepriekš lietoju HTC ChaCha ar qwerty tastatūru un vairāk kā vienu mēnesi testēju Just5 lielpogu telefonu CP11 un, protams arī citas ierīces.

Pirmais iespaids – liels un plāns viedtālrunis ar kvalitatīvu ekrānu, kuram nav nepieciešama aizsargplēve, jo ekrāns ir pietiekoši izturīgs. Protams, izmēros 4,5 collas nevarēs pielīdzināt lielajiem Samsung brīnumiem. Bet ir pilnīgi pietiekoši, lai lietotu internetu un pārlūkotu jaunumus. Tādējādi, manā gadījuma varu iztikt bez planšetes vai laptopa.

Ļoti patīk vienkāršā izvēlne un minimālisms salīdzinot ar Android. Šo telefonu darbina Windows Phone 8. Galvenā izvēlne izkārtota flīžu veidā un nesagādā nekādas problēmas to modificēt.

Šim modelim korpusa sānos iestrādāts alumīnijs, kas padara to kvalitatīvāku par iepriekšējo modeli. Tomēr, tas ir tik ļoti plāns ka ir paspējis pāris reizes izslīdēt man no rokām. Līdz ar to iegādājos nedārgu aizsargvāciņu, jo oriģinālais plastikāta ar bezvadu uzlādi maksā 25 mārciņas un ir pieejams tikai sarkanā, melnā vai baltā krāsā.

Bezvadu uzlāde ir nekas vairāk kā trīs izvirzīti punkti kuri saskaroties ar speciālu plakni ļauj uzlādēt telefonu. Komplektā nav iekļauta šāda opcija, tādēļ Kopenhāgenā aplūkoju Fatboy bezvadu uzlādes ierīci jeb spilvenu, kas tur maksā aptuveni 100 ASV dolāru. Papildus pieejama arī neliela izmēra baterija, ko pievienojot iegūstam divreiz lielāku baterijas apjomu un vēl mazdrusciņ.

Tomēr jāatzīst ka iegādāties papildus aprīkojumu šim viedtelefonam bez interneta veikalu starpniecības ir grūti.

Runājot par aplikācijām un spēlēm neredzu lielu atšķirību no Android. Instagram aizstāj Lomogram un līdzīgas aplikācijas. Pieejamas dažādas NOKIA kartes un citi labumi.

Tālrunim Ir kvalitatīva 8,7 megapikseļu PureView kamera, iesaku izmantot automātiskos iestatījumus, kas nesagādā problēmas. Salīdzinot ar Tablet XPeria Z kameru NOKIA ir tālu priekšā. Tāpat ir ļoti labas fokusēšanas iespējas, ņemot vērā to ka tas ir tikai viedtālrunis.

Interesantākās kameras opcijas ir uzņemt 10 attēlus un automātiski sakombinēt vienā vai arī objektu dzēšana. Lai to darītu būs gan jāpārslēdzās no kameras uz aplikāciju. Tā kā man bija vienreizēja iespēja iemūžināt Monte Carlo un citas eksotiskas vietas attēlos, ar NOKIA viss izdevās ļoti labi.

NOKIA ir aprīkota ar labām sociālo tīklu sinhronizēšanas iespējām – Facebook, Twitter un citiem tīkliem, bet lai viss darbotos korekti būs nepieciešams Hotmail e-pasts.

Nedaudz par aplikācijām – Media downloader un WpTorrent, abas ir bezmaksas, bet ar vienu lielu mīnusu, nav iespējams darbināt fonā. Iespējams, drošības apsvērumu dēļ, lai nekas nenotiktu bez manas ziņas. Media downloader – iespēja novilkt jebkuru video no web browser nokopējot linku. WpTorrent – aplikācija torentu vilkšanai.

Izmēģināju fotogrāfēt pludmalē ar maksimālo zoom iespēju, attēls graudains, bet cenzūra neļauj publicēt 18+ saturu, jo Rhodes salā Grieķijā visi ir diezgan atklāti.

Kopumā ar viedtelefonu esmu ļoti apmierināts un gaidu nākamo NOKIA brīnumu. Attēlu kvalitāti variet vērot interesantos attēlos no dažādiem Eiropas nostūriem.

Izvēli nenožēloju, lai gan uz katra stūra ir piedāvājumi ar jaunāko iPhone 5.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Mana pirmā Nokia jeb NOKIA Lumia 925 apskats”

  1. Andris saka:

    Jautājums Lumia 925 lietotājam, vai ir tā, kamēr runā pa telefonu un paralēli zvana cits, tad neuzrādās vārds, bet tikai tā zvanītāja tel.nr.?Un vēl, kad telefons uzlādējies no vada rāda 100%, bet tikko to atvieno rāda krietni mazāk 70%,80%, un lai ŗādītu korekti ir jātaisa hard reset?

  2. mhh saka:

    Un to tu sauc par apskatu?

Leave a Reply

Draugiem.lv pase