Latvijas drifta sezonu atklāj ar sīvām cīņām un grandiozu šovu

Sestdien, 11. maijā, pie pilnām skatītāju tribīnēm tika atklāta Latvijas drifta sezona. Latvijas un Igaunijas čempionātu labākie PRO drifteri demonstrēja grandiozu sniegumu, un arī Latvijas drifta kausa piloti spēja priecēt ar aizraujošām cīņām.

PRO klasē uz starta stājās 20 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas, kuru starpā bija visi Latvijas un Igaunijas pēdējo gadu čempioni. Lai arī latvieši startēja savā mājas trasē, igauņi sastādīja negaidīti spēcīgu konkurenci, uzvarot vairākus no latviešu favorītiem. Vienu latvieti gan viņiem neizdevās pārspēt, jo uzvaru izcīnīja Austrumeiropas un divkārtējais Latvijas čempions Jānis Eglīte. Otrajā un trešajā vietā igauņi Taavi Toomara un Eduards Vahemets.

Street un ProAm ieskaitēs kopā uz starta stājās ievērojami 49 braucēji, kas īpaši svarīgus padarīja kvalifikācijas braucienus. Street klasē no 20 braucējiem fināliem kvalificējās vien labākie astoņi, savukārt ProAm 29 pilotu konkurencē finālos iekļuva labākie 16.

Pēc sīvām un skaistām cīņām Street ieskaitē triumfēja Kārlis Graustiņš, kurš pārspēja pēdējo Street sezonu līderi Nikolaju Makarovu, savukārt ProAm pie savas pirmās uzvaras tika Raivis Graudiņš, otrajā vietā atstājot Ingu Jēkabsonu.

Lai arī no šova viedokļa sacensības izdevās lieliskas, sacensību organizatori vēlas atvainoties visiem skatītājiem par to, ka pasākums ievilkās un beidzās vairākas stundas vēlāk, nekā paredzēts. Tas skaidrojams gan ar lielo braucēju skaitu, gan arī sīvajām cīņām, jo uzvarētāju noteikšanā tiesneši nereti pielietoja pārbraucienus. Organizatori uzsver, ka sacensību skatītāji ir paši labākie un ka bez viņiem nebūtu iespējams noorganizēt tik lieliskus pasākumus.

Nākamais Latvijas drifta čempionāta posms 1. un 2. jūnijā risināsies Igaunijā, savukārt Latvijas drifta kausa otrais posms 8. jūnijā notiks sporta kompleksā „333”, Ropažu novadā.

Rezultāti:

Latvijas drifta kausa Street klase
1. Kārlis Graustiņš, BMW 328i
2. Nikolajs Makarovs, BMW M3
3. Dāvids Jaunākais, BMW 328i

Latvijas drifta kausa ProAm klase
1. Raivis Graudiņš BMW 344iK
2. Ingus Jēkabsons, BMW 540i
3. Kristaps Sapals, BMW 344i

Latvijas drifta čempionāta PRO klase
1. Jānis Eglīte, BMW 344iK
2. Taavi Toomara, BMW 2002 Turbo
3. Eduards Vahemets, BMW 5. Sērija

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase