Eksperiments: Just5 pēc mēneša lietošanas

Jau pagājis gandrīz mēnesis kopš sāku lietot Just5 CP-11. Sāku to kā nelielu eksperimentu, jo tomēr tajā nav ne internets, ne fotokamera, toties patīkami turēt rokās un izšaut ekrānu.

Vispār zvanu atbildēšana kā tāda izšaujot ekrānu ir diezgan stilīga. Protams, ir lietas ko nesaprotu, kādēļ saglabājot jaunu kontaktu ir jāiet tik daudz soļi un pirmās reizes pat neizdevās saglabāt. Zvana melodijas nav no tām jaukākajām, tādēļ izvēlējos vibrozvanu, jo, meklējot visparastāko zvana melodiju, arī tā nelikās pievilcīga. Nedaudz jocīgi tas uzvedās mīnus grādos ziemā, bet savas funkcijas veic. Pietiks ar negatīvām piezīmēm, tas viss tomēr savā veidā ir un paliek sīkums.

Tā kā sanāca gan iet uz dažādiem pasākumiem, gan vienkārši paciemoties, tad iegūti interesanti iespaidi – viedokļi par šo telefonu. Pirmais, protams, ikvienam ir interese to paņemt rokas un paspaidīt. Liekas pat jauno iPhone tik ļoti neviens neievēro, jo tas ir tikai lielāks, bet visiem zināms. Toties Just5 modeli CP-11 reti kurš ir turējis rokās, jo tas ir mazāk populārs nekā citi un arī ir visdārgākais.

Cits saka – tas tak tas lielpogu telefons omēm! Mana atbilde – diezvai ome to saprastu. Reāli zinu divus cilvēkus, kas nodevuši Just5 vecāku cilvēku rokās – lietošanai un atsauksmes nav nemaz tik spīdošas. Ja, es spēju apgūt un saprast visu diezgan ātri, tad vecāka gadugājuma cilvēki vienkārši nepieņem visu jauno. Turpina izmantot piezīmju blociņus numuru pierakstīšanai un tml. Kaut gan, telefona viss ir diezgan elementāri. Arī uzlādēšana ir elementāra un nepieciešama labi ja četras reizes mēnesī, nepārāk intensīvi runājot. Izpalika gadījumi kad tiešām telefons izlādētos un nebūtu to iespējams to ieslēgt.

Nākošā labā atsauksme no kāda paziņas, kuram ir iPhone 4S, viņš savai mazajai meitai kā pirmo telefonu noteikti izvēlētos šādu Just5 izstrādājumu. Tad man pašam nāca prāta tāda mērķauditorija kā celtniecībā nodarbinātie un līdzīgās sfērās, kur grūti ir spaidīt sensoru ekrānus un pamatfunkciju veikšanai šie telefoni būtu pat ļoti piemēroti, uzlabojot vēl nedaudz izturību un noturību pret putekļiem.

Principā, mani apmierina telefona funkcijas un ir pat smieklīgi rakstīt īsziņas. Bet lai iekļūtu šādā mērķauditorijā kā es, būtu nepieciešams pārdomāt par melodijām telefonā. Radio tā īpaši neizmantoju un grūti spriest cik nepieciešama šāda funkcija. Bet lukturītis ir ideāls, ņem, nospied un darbojas, nekādas aplikācijas.

Nedaudz par dialogiem no mikroblogošanas vietnes Twitter, kur arī lielākoties dalījos informācijā par šo telefonu. Uzmanību piesaistīju diezgan ātri, kā arī paguvu diskutēt par to cik labs vai slikts ir iPhone, kaut gan šie telefoni ir pilnīgi citās svara kategorijas. Daži lielijās ka viņu iPhone izturējis pat dienu neizlādējot, tomēr izrādās standby režīmā, kad netiek lietots nekas. Tāpat izveidojās dialogs par to cik grūti gan rakstīt uz Just5 un par to, ka iPhone kritienus neizdzīvo. Jautājums tāds, kāda velna pēc uz telefona jāraksta memuāri, tad izmantojiet planšeti vai ko citu. Telefons ir paredzēts zvanīšanai un īsziņu arī var nosūtīt, kad nav iespējams atbildēt vai esat aizņemts, lai cilvēks nedomātu, ka Jūs viņu ignorējat. Rezultātā, maz bija argumentu kāpēc gan iPhone ir labāks. Jo Just5 ir vienkārši telefons, stilīgs telefons, kas pilda savu galveno funkciju.

Vēl pieminēšu kādu kuriozu atbildi uz to ka ar Just5 var fotografēt. Mana atbilde bija ieliec filmiņu un aiziet vai jaunajos Just5 modeļos būs iebūvēt Polaroid kamera un varēs uzreiz izdrukāt bildes. Mēs taču visi zinām, ka Just5 nav fotokameras.

P.S. Bija jautri atbildēt uz šādiem jautājumiem.

Nedaudz aplūkosim, kā Just5 uzvedās šo mēnesi:

Just5 mēra temperatūru

Just5 satiek brālēnu Nokia 3310

Just5 piedalās pokera spēlē

Just5 izklaidējās Tequila Boom ar Samsung Galaxy S3

Just5 atpūta pēc izklaidēm ar lielo draugu ASUS

Pēc visām izdarībām Just5 ir gandrīz vesels, piedzīvojis dažus kritienus, daudz spaidīts, kā arī ekrāns izšauts neskaitāmas reizes, līdz ar to izturības testu izturējis. Atgādināšu, ka attēlā kurā redzam 27 grādus pēc celsija tika mērīta cilvēka temperatūra, kas nav paredzēts nevienā no lietošanas instrukcijas punktiem. Bet ar istabas temperatūras noteikšanu nebūs problēmas. Tādēļ, stila un dizaina portāla iStyle.lv redakcija brīdina – NEMĒĢINIET TO ATKĀRTOT MĀJĀS!

P.S. Mums bija īpaša atļauja testēšanai citās svara kategorijas!

Īss rezumē par paveikto. Mierīgi varu lietot to ikdienā bez liekām problēmām, nerakstot memuārus un nelādējot katru dienu. Patīk tā kantainais jeb robustais dizains un izšaujamais ekrāns. Internetu šā kā tā izmantoju mājas pie laptopa vai kur citur un nav nepieciešamības pēc interneta telefona. Ir taču kādreiz arī jāatpūšas no visa. Ja arī telefons kādreiz likās lēns, patiesībā priekš paredzētās auditorijas – vecāka gadagājumu cilvēkiem, tas būtu gana ātrs, lai visu paspētu apsmadzeņot. Tādēļ arī turpmāk varētu izmantot Just5 ikdienā.

Nedaudz par jaunumiem no Just5 – jau februārī un martā būs daži jauni modeļi ar atjaunotu lietošanas intefeisu, cerams, uzlabotu un pievilcīgāku. Tā kā mēs iStyle.lv turpināsim sadarbību ar Just5 oficiālo izplatītāju Latvijā, tad noteikti atspoguļosim jaunumus un izmēģināsim jaunos telefonus, kā tie būs pieejami.

Paldies par UZMANĪBU! Tiksimies citos testos.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

7 Responses to “Eksperiments: Just5 pēc mēneša lietošanas”

 1. khmm saka:

  hmm, kas tas tas tāds par “izšaujamo ekrānu” ?!

 2. Blakussēdētāja saka:

  Jā. mani arī tas ļoti sainteresēja (izšaujamais ekrāns). Tik bieži pieminēts…

 3. marcisBB saka:

  Ekrāns tiek nofiksēts ar diviem štruntiņiem, kurus uzspiežot tas nevis izbīdās, bet izlido jeb izšaujas arā no telefona korpusa pilnā izmērā.

 4. admin saka:

  Lūk CP11 modelis ar “izšautu” un “neizšautu” ekrānu :) http://cdn.asia.cnet.com/i/r/2010/crave/hp/63018902/cp11_600x452.jpg

 5. Blakussēdētāja saka:

  Paldies par info! :)

 6. Dendijs saka:

  Mārci,nepiekritīšu Tavam viedoklim par omju telefonu-šis ir vienkāršāks un ērtāk lietojams par to Nokias štruntu,kuru šobrīd lieto mana 87g. vecā omīte :))
  Par izšaujamo ekrānu-forša fīča,tik baidos,ka šī fīča ātri nobeigtos it īpaši ja lietotājs bieži dodas randiņiem ar nepazīstamām čikiņām…ja stāvot pie Laimas pulksteņa šaudīs ekrānu turp-šurp tik pat bieži,kā klikos Zippo vāciņu…Diez vai telefons izturēs vairāk par 1000 izāvienu…
  Vizuāli,vismaz man,atgādina kalkulatoru 😀

  P.s. Prieks ka beidzot pats ar ko sadzejoji 😉

 7. […] balvām. Esam apskatījuši lielāko daļu no Just5 modeļiem gan krāsaino CP10 BESTINSPACE, gan CP11 ar “izšaujamu” ekrānu, gan CP10s ar uzlaboto operētājsistēmu, gan Just5 Brick […]

Leave a Reply

Draugiem.lv pase