Eksperiments: No sarežģītā uz vienkāršo

Ir iemēğināta roka apskatu veidošanā un dažādu ziņu atspoguļošanā stila un dizaina portālā iStyle.lv. Šoreiz man prātā ir sevis izprašanas eksperiments – no sarežģītā uz vienkāršo.

Interesanti vai spējam iztikt bez viedtālruņa un tā funkcijām. Neilgi par to prātoju, lai izprastu ko tad mēs sagaidam no telefona, kad pilnā sparā norit cīņa tehnoloğiju ringā. Līdz šim neesmu skrējis līdzi, lai iegūtu jaunāko Apple iPhone vai Samsung viedtālruni. Tas nozīme, spēju izprast pamatfunkcijas un to nepieciešamību. Domāju par vienkāršiem telefoniem un piemērotāko man. Tiku līdz John’s Phone, tomēr tā piezīmju grāmatiņa  telefona aizmugurē nav man piemērota. Bet, tad aizdomājos par Just5, kas pazīstams  ar Latvijā komplektētiem vienkāršiem lielpogu telefoniem. Apskatīju kārtīgi piedāvājumā esošos modeļus – lielas pogas, jaudīgs skaļrunis, lukturītis, radio un oranža SOS poga. Sapratu, ka interesantākais un jaunākais modelis CP-11 ar izšaujamu TFT ekrānu būtu tas, kas mani varētu interesēt.

Tā kā mani interesē industriāls minimālisms un spēju sarežģītu lietu nomainīt jeb pārveidot par pilnīgi vienkāršu un pašsaprotamu, tad man nebūs grūti atteikties no mana HTC ChaCha, kuru tik ļoti vēlējos iepriekš. Tas ir jālāde gandrīz katru dienu un veic ne tikai ar zvaniem saistītas funkcijas. Tiek aktīvi izmantots internets, lai tvītotu vai komunicētu Facebook.com, kādreiz arī e-pasts. Nebiedē arī tas, ka Just5 tiek tendēts uz vecāka gadu gājuma auditoriju vai skolniekiem. Mūsdienīgai un inovatīvai auditorijai tas nav šķērslis, lai izvēlētos šādu produktu.

Nu man rokā jau izvēlētais telefona modelis un esmu gatavs to sākt lietot. Izpētīsim vienkāršās funkcijas, lai saprasto ar ko būs darīšana turpmāko mēnesi. Tā kā iepriekš iStyle.lv esam aplūkojuši pirmo Just5 modeli ar tehniskiem parametriem neaizraušos, kaut gan to nemaz nav daudz. Vairāk vēlos saprast cik ērts vai neērts tas ir un ko par to domā citi.

Pirmais iespaids visai patīkams – izšaujams ekrāns, ērti turēt rokās, ērti uzspiest numuru. Principā viss ir vienkārši. SOS poga noteikti nav domāta man, es varētu pajokot un ievietot tur pāris draugu numurus, lai spaidītu, kad man paliek garlaicīgi. Jeb, vēl labāk piektdienas vakarā saprotu, kad laiks doties izklaidēties vai iemalkot kādu alu ar draugiem – SOS. Vecāka gadu gājuma cilvēkiem un viņu tuviniekiem šī poga gan būtu jāuztver nopietnāk.

Cenšos aprast ar domu ka neizmantošu savu HTC. Pārlasīju Just5 instrukciju latviešu valodā, kas ir ļoti patīkamā šrifta, viegli lasīt. Uzzināju vienīgi to, ka iespējams saglabāt līdz pat 1000 kontaktiem. Radās vēl pāris idejas, kam īsti šis telefons būtu paredzēts, bet par to nākamreiz.

Daži foto uzņēmumi un jau pēc mēneša tiekamies ar vairāk rezultātiem. Šo to, iespējams varēsiet uzzināt manā twitter profilā visa mēneša garumā: @marcisBB

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase