Pirmo reizi Latvijā temperatūru dzīvokļos varēs kontrolēt ar viedtālruni

Sestdien, 20. oktobrī nekustamo īpašumu attīstītājs „HANNER” prezentēs jauno daudzdzīvokļu projektu „Jaunā Teika”, piedāvājot dzīvojamās platības no 50 – 120 kv.m. Projektā pirmo reizi Latvijā dzīvokļi ir aprīkoti ar gudrās mājas apkures tehnoloģiju „Istabai.lv”, kas ļauj paaugstināt komforta līmeni, kā arī samazināt apkures izmaksas sezonā par 30%.

„Atšķirībā no citiem līdzšinējiem projektiem, „Jaunajā Teikā” pirmo reizi Latvijā pircējiem tiek piedāvāti ar gudrās mājas apkures tehnoloģiju aprīkoti dzīvokļi. Tā apkures sezonā nodrošina gan finansiālu ekonomiju, gan piedāvā jaunas, līdz šim neierastas ērtības kā iespēju attālināti regulēt temperatūru, nodrošināt dažādu temperatūru dažādās istabās u.tml.,” stāsta „HANNER Real Estate” mārketinga un pārdošanas vadītāja Dana Jasone – Aleksandroviča. Līdz šim, pateicoties energoefektīvajiem celtniecības risinājumiem, „Jaunās Teikas” dzīvokļos gada aukstajos mēnešos apkures izmaksas bija vidēji Ls 0,50 / kv.m. – tas nozīmē, ka, piemēram, 60 kv.m. lielā dzīvoklī apkures izmaksas sastādīja vidēji Ls 30 mēnesī. Taču, ieviešot gudrās mājas apkures tehnoloģiju, izmaksas būs vēl zemākas – līdz pat 30%.

„Gudrās mājas tehnoloģiju Istabai.lv testējām divus gadus, un tehnoloģija, kuru piedāvāsim “Jaunajā Teikā” būs līdz šim neredzēts, intuitīvs inovāciju risinājums,” stāsta Mārtiņs Labāns, SIA „Istabai” inovāciju komandas vadītājs. Visiem, kuri dzīvokli iegādāsies līdz gada beigām, gudrā apkures tehnoloģija „Istabai.lv” būs bez maksas.

Tehnoloģijas komplektu veido patīkama dizaina sensori un bāzes stacija. Iegādājoties komplektu, klientam tiešsaistes vidē tiek izveidots konts, kurā tiek iestatīta nepieciešamā temperatūra. “Parasti cilvēki vēlas trīs veida temperatūras: viena – kad neviena nav mājās, otra – kad ir mājās, trešā – naktsmiega laikā. Temperatūru iespējams regulēt arī attālināti – no jebkura datora vai iPhone un Android telefoniem, kas jo īpaši aktuāli var būt situācijās, kad ziemas salā mājās jāatgriežas ātrāk, nekā iepriekš plānots. Temperatūru var regulēt arī katrai istabai atsevišķi,” saka Mārtiņs Labāns, SIA „Istabai.lv” inovāciju komandas vadītājs.

Projekta „Jaunā Teika” daudzdzīvokļu ēku kompleksā ietilpst divas 12 stāvu dzīvojamās mājas ar divu līdz četru istabu dzīvokļiem 50 līdz 120 kv.m. platībā. Visos dzīvokļos pastāv brīvas dzīvokļa plānojuma pārplānošanas iespējas, jo neviena no iekšējām dzīvokļa starpsienām nav nesošā. Visiem dzīvokļiem ir panorāmas logi, balkoni vai terases. “Ēku augstums un izvietojums vienai pret otru ir plānots tā, lai nodrošinātu dzīvokļiem maksimālo dienas apgaismojumu,” skaidro „HANNER Real Estate” mārketinga un pārdošanas vadītāja Dana Jasone – Aleksandroviča.

Projekts „Jaunā Teika” ietver dzīvojamās mājas, biroju ēkas, tirdzniecības centru, bērnu rotaļlaukumus, skvēru ar strūklaku, autostāvvietas un labiekārtotus un apzaļumotus pagalmus. Kopējā teritorijas platība ir 7 hektāri. Šobrīd ir uzceltas divas dzīvojamās mājas un biznesa centrs „Europa”. „Jauno Teiku” par savām mājām jau sauc 200 ģimenes.

Jaunu dzīvokļu būvniecību „HANNER Real Estate” plāno uzsākt nākamajā gadā – pēc tam, kad būs realizēta lielākā daļa pašreiz jaunuzbūvēto dzīvokļu. Savukārt tālākie kompānijas attīstības plāni paredz biroju ēkas un tirdzniecības centra būvniecību, bet precīzs to būvniecības sākums saistīts ar situāciju komercplatību segmentā.

Pēdējo trīs gadu laikā Viļņā „HANNER Real Estate” ir attīstījis vairākus energoefektīvus un videi draudzīgus nekustamo īpašumu projektus. Šogad tiks pabeigts vairāk nekā 100 dzīvokļu mājas komplekss, kas būs aprīkots ar LED apgaismojumu un saules paneļiem, kuri kompensēs visas enerģijas patēriņa izmaksas koplietošanas telpās (kāpņutelpās). „HANNER Real Estate” 2013. gadā plāno attīstīt dzīvojamo māju (t.s. pasīvo māju), kas pati spētu saražot nepieciešamo enerģijas daudzumu, tādējādi samazinot apkures izmaksas gandrīz līdz nullei.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase