Lielākais militārais lidaparāts pasaulē

Latviju piektdien pašā rīta agrumā pārsteigs lielākais militārais lidaparāts pasaulē, tādēļ izvēlējos aplūkot, kas tad tas īsti ir un kā tas darbojas.

Uz Latviju tas dodas, lai nogādātu militāro tehniku uz Ādažu poligonu mācībām. Lidaparāta pilnais nosaukums ir Lockheed C-5 Galaxy, ko ražojusi ASV kompānija Lockheed Corporation. Radīts militāru kravu internacionālai transportēšanai jeb pārvietošanai uz jebkuru pasaules malu. Rezultātā šādi agregāti lido jau kopš 1969. gada un spēj pārvietot jebkuru militāru tehniku – smago artilēriju, lidaparātus un citas nozīmīgas lietas. Iekraušanu un izkraušanu iespējams veikt no abām pusēm atverot purngalu vai aizmuguri. Izmēru ziņā tā aizņem gandrīz veselu futbola laukumu, bet aizmugures spārni sniedzas 6. stāvu mājas augstumā. Interesanti kā Rīgas lidosta spēs uzņemt tik lielu lidaparātu, jo iepriekš Krievijā ražotās transporta lidmašīnas jau tika uzskatītas par nepiemērotām un radīja pārmērīgu troksni un vibrācijas tuvākajos dzīvojamajos rajonos.

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

4 Responses to “Lielākais militārais lidaparāts pasaulē”

 1. Cukurs saka:

  Kļūdaina informācija 😉 Šis ir viens no lielākajiem militārajiem lidaparātiem,bet nav lielākais 😉

 2. sāls saka:

  Nuuuu, amerikāņiem jau atteikt nedrīkst, ko nu….

 3. Kaspars saka:

  Amerikāņiem jau viss, kas lielāks par kautko uzreiz ir lielākais pasaulē. Tāpāt arī ir ar visu citu, piemēram, ja kāds cilvēks ir lokas, tad viņiem viņš uzreiz būs lokanākais pasaulē, viņiem tak pie vienas vietas, kas un kā patiesībā. 😀

 4. Pauls_G saka:

  virsrakstā ir Lielākais militārais lidaparāts pasaulē :)

Leave a Reply

Draugiem.lv pase