Apskats: LED gaismas tāfele

Pirmo reizi ieraugot LEDNEX tāfeli internetā, tā man lika pamatīgi aizdomāties, jo man radās viens liels jautājums – KĀ?

Ja vārds LED man protams asociējas ar mazām lampiņām, gaismiņām, lukturīšiem, u.t.t., tad vārds TĀFELE ar skolu un varbūt mazliet ar sapulcēm darbā. Pirms es saņēmu pašu tāfeli, es protams aplūkoju pāris video, lai saprastu mazliet vairāk – kas tas pat “zvēru” ir?- un sapratu, ka skolā, klases priekšā šo brīnumu gluži likt nevarēs.

Izņemot no kastes pašu tāfeli, likās, ka rokās man ir milzīgs iPad, bet nedomāju, ka kāds uz sava iPad zīmē ar speciāliem flomāsteriem un tad iespraužot to rozetē priecājas, kā mazs bērns, jo uzzīmētais pēkšņi sāk mirgot un spīdēt dažādās krāsās.

Mazas problēmas man – “lielam māksliniekam”, kam patīk daudz zīmēt, radās ar tāfeles tīrīšanu, jo svaigi zīmētu un krāsotu dabūt nost no tāfeles ir vieglāk par vieglu, pāris minūtes pastāvējušu jau mazliet grūtāk, tad sazinājos ar cilvēku, kas deva man šo brīnišķīgo iespēju izmēģināt LEDNEX tāfeli, lai uzzinātu vai varu izmantot tīrāmo līdzekli, kuru izmantoju sava datora monitora tīrīšanai un viņš protams man deva atļauju, sakot, ka tā ir akrila virsma un viņai nekas nenotiks un ar mazliet mitru lupatiņu notīrot, tāfele pāris sekundēs ir tīra. Tad, kad biju zīmējumu uz tāfeles atstājis gandrīz 24h un tīrot to, zīmētais nonāca viegli, tikai mazliet bija jāpacīnās ar putekļiem, kas veidojās tīrot jau kārtīgi sakaltušo krāsu. Tad es sapratu to, kur ir šīs tāfeles īstā vieta – BĀROS, jo tur uzraksti uz tāfelēm stāv minimums diennakti un nav vajadzība to ik pēc 5 minūtēm tīrīt.

Nākamajā dienā aizgāju uz pāris bāriem un apvaicājos vai tāda tāfele tiešām noderētu un būtu vajadzīga. Es saņēmu tikai apstiprinošas atbildes. Protams netika runāts ar īpašniekiem vai citiem, kas varētu lemt par to vai tiešām šādu tāfeli viņi arī iegādāsies, bet tie, sastaptie, kas uz to brīdi tur strādāja uzreiz atrada vairākus pielietojumus. Pirmais – ievietot skatlogā, otrais – pie sienas, ar uzrakstītu ēdienkarti, trešais – norāde, kur ir WC, smēķētava, u.t.t.

Īstenībā, LED gaismu tāfele atrastu savu vietu pilnīgi visur, arī skolā. Lielākais tāfeles pluss ir tas, ka tā pievērš uzmanību. Gaismas, kuras ar pulti var regulēt lai tās mirgo, nemirgo, mainās, nemainās – ir daudz uzkrītošākas kā vienkārši balts krīts uz melnas virsmas.
Piedāvāju beigās mazu interviju ar Indaru Upīti, jo pateicoties tieši viņam man bija šī iespēja izmēģināt LED gaismas tāfeli.

Kāpēc tieši LED gaismas tāfele?

Vienā teikumā to varētu raksturot kā vēlmju un nejaušību apvienojumu. Kādu dienu, sēžot un skatoties video par jaunākajām tehnoloģijām un
tendencēm vietnē youtube.com, uzdūros ļoti interesantai lietai – LED gaismas tāfelei. Tā mani tik ļoti ieinteresēja, ka nolēmu par katru cenu
to iegādāties. Bija neviltots pārsteigums, redzot un testējot to reālajā dzīvē, jo iespaids bija daudz labāks un piesātinātāks, nekā video redzētais. Līdz ar to es nolēmu, ka šī burvīgā LED gaismas tāfele ir jāpiedāvā arī mūsu pašu sabiedrībai, jo tās pielietojuma iespējas ir ļoti plašas – māja, kur tā kalpotu kā skaists dizaina elements, uz kura būtu attēlots pašu zīmēts mākslas darbs, skolas, veikali, kafejnīcas un dažādas sabiedriskās iestādes, kur tā noderēs ziņojumu (akcijas, atlaides, īpašie piedāvājumi) tekstu izvietošanai.

Kā radās ideja par brenda nosaukumu?

Nosaukums radās tikpat nejauši, cik pati ideja par LED gaismas tāfeles popularizēšanu un piedāvāšanu Latvijas tirgum. Svarīgākais bija ietvert nosaukumā tāfelē izmantoto LED tehnoloģiju.

Kuras ir tās valstis, kurās LED tāfeles ir vispopulārākās?

Viennozīmīgi varētu minēt Ķīnu un ASV, kur tāfeles popularitāte pieaug ar katru gadu. Ceru, ka arī latvieši atradīs tāfelei interesantus pielietošanas variantus.

Kādi ir uzņēmuma nākotnes plāni?

Pirmais un galvenais uzdevums šobrīd ir iekarot Latvijas tirgu, kā arī lūkoties aiz Latvijas robežām, jo veicot cenu salīdzinājumu konstatējām, ka esam konkurētspējīgi ne tikai kvalitātes, bet arī cenu ziņā.

Raksta un fotogrāfiju autors: Kristaps © iStyle.lv

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Apskats: LED gaismas tāfele”

  1. Kors saka:

    Mazliet piekrītu vairāk tam, ka šī nav tāfele skolai, vismaz savam bērnam rokās nedotu, bet nav stāsts par to – kā fīča – stilīga. Es piemēram varētu ielikt savā kabinetā un katru rītu uzrakstīt darāmo darbu sarakstu.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase