Apskats: Logitech M600 skārienjutīgā datorpele

Jau nedēļu lietoju Logitech M600 datorpeli un nevaru sūdzēties, pele tiešām ir ērta un ir patīkami to lietot.

Pirmajā reizē, kad to ieraudzīju, vēl pirms Logitech mediju pasākuma, man likās, ka šī pele būs tik kosmiska, ka pat rokās to nevarēs paņemt, bet tā galīgi nav. Jau Logitech mediju pasākumā, kurā tika prezentēti vairāki jaunumi no Logitech klāsta, es pamēģinot šo pelīti sapratu, ka tā būs lieta, kuru vēlēšos izmēģināt mazliet ilgāk un izpētīt mazliet dziļāk.

Jau pats iepakojums izskatās interesants un piesaistīja manu uzmanību, tāds kā mini skatlogs, kurā ļoti labi ir apskatāma gan pati bezvadu pele, gan mazais USB uztvērējs, kuru ievieto datorā un būtu vērtīgi pieminēt, ka nav vajadzīgas nekādas programmas, pelei līdzi nenāk nekādi diski ko instalēt, lai sāktu to lietot, kas manāmi atvieglo peles pievienošanu.

Mazliet apskatot peli tuvāk pamanīju, ka peles labais un kreisais taustiņš nemaz neatrodas tās virspusē, abi taustiņi ir veiksmīgi paslēpti peles apakšā un iespējams, ka daudzi tās lietotāji to nemaz nepamanīs.

Pārvietošanās pa interneta lapām uz augšu un leju, jeb “skrollēšana” ar šo peli ir interesantāka kā ar jebkuru datora touch padu, bet tomēr man ir pierasts, ka pelei jābūt mazajam rullītim, pats mājās lietoju Logitech M325 peli, bet birojā paveco, bet joprojām labi kalpojošo RX 250 modeli. Iesaku lejuplādēt Logitech Flow Scroll programmu, kas padarīs jūsu “skrollēšanu”, jeb ritināšanu daudz plūstošāku un acīm patīkamāku, tā nebūs tik saraustīta.

Runājot par M325, tās rullītis kalpo ne tikai kā pārvietošanās līdzeklis uz augšu un leju, bet bīdot pa labi un pa kreisi, tas veic “back” un “forward” funkcijas. M600 šīs funkcijas neveic neviens taustiņš vai kursors, to veiks jūsu pašu pirksts, kuru vajag paslidināt tikai pa skārienjūtīgo virsmu pa labi vai pa kreisi. Starp citu, skārienjūtīgā virsma aizņem vairāk kā 2/3 peles augšējās virsmas.

Slidinot pirkstu pa labi un pa kreisi var ne tikai lietot šo funkciju, lai atgrieztos iepriekšējā lapā, bet arī lai šķirstītu bildes un tas tiešām ir ērtāk par spaidīšanu uz bultiņām.

Galvenais iemesls, kas lika cilvēkiem izgudrot peli bez vadiem bija tas, ka birojos, mājās vai jebkur citur, kur galds uz kura stāv ne tikai dators, bieži vien ir pilns ar vadiem vai citiem priekšmetiem, kas bieži vien ierobežo peles darbības, kurai ir vads, bet arī pārnēsājot mūsdienās tik populāros portatīvos datorus, bieži rodas vēlme paņemt līdzi peli un Logitech ir veiksmīgi aizdomājušies arī par to, lai M600 modeli būtu viegli un ērti iemest somā. Mazo USB uztvērēju var veiksmīgi paslēpt, ievietojot zem vāciņa, blakus baterijām un komplektā nāk arī speciāls maciņš, kurā pele netiks saskrāpēta.

Runājot par baterijām, komplektā pelei nāk līdzi divas DURACELL baterijas, bet tā tik pat labi darbojas arī ar vienu bateriju.

Es šai pelei dotu 9,3 balles no 10, un domāju, ka pavisam drīz pats tādu iegādāšos, jo šīs nedēļas laikā es pie tās pamatīgi pieradu.

Peli jau šobrīd var iegādāties veikalos un cena svārstās no 40 – 50 Ls, kas daudziem noteikti liksies pārāk augsta cena, bet jaunāko tehnoloģiju pazinējiem un gribētos teikt vārdu “faniem”, 50 Ls par skārienjūtīgu, bezvadu peli ar kosmisku dizainu, liksies saprātīga un pieņemama cena.

Raksta un fotogrāfiju autors: Kristaps © iStyle.lv

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Apskats: Logitech M600 skārienjutīgā datorpele”

  1. adolfs saka:

    paldies par rakstu

Leave a Reply

Draugiem.lv pase