Elektromobilis Kia Naimo apvieno senas tradīcijas un rītdienas tehnoloģijas

Elektromobilis Kia Naimo, kura pasaules pirmizrāde notika Kia dzimtenes Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, apvieno korejiešu tradīciju mantojumu ar inovatīviem risinājumiem. Automašīnas nosaukums veidots no korejiešu vārda „Ne-mo”, ko izrunā kā „neh-mo” apzīmējot stūrainas formas priekšmetus. Naimo ir 100% elektrisks krosovera tipa transportlīdzeklis jeb CUV, ko radījusi daudznacionāla dizaineru grupa Seulā.

Vējstikla slotiņu vietā gaiss
Maksimāli vienkāršotā forma pasvītrota ar īpaši izstrādātām detaļām, piemēram, izliektu vējstiklu, neregulāras formas jumta lūku, kā arī punktveida priekšējai un aizmugurējai LED tipa optikai. Vienkāršā un sarežģītā pretnostatījums ir arī korejiešu mākslas un meistardarbu pamatā. Kia dizaineri centušies piešķirt Naimo pirmklasīga automobiļa auru, vienlaikus nepārsātinot to ar liekām detaļām. Tā piemēram, Naimo nav tradicionālo vējstikla slotiņu. To funkciju pilda augstspiediena gaisa sprausla vējstikla apakšmalā.

Interjera apdare no ozola un papīra
Naimo interjerā izmantota tradicionālo un mūsdienu materiālu kombinācija. Automašīnas iekšējie durvju paneļi un grīda izgatavoti no Korejas ozola, savukārt griestu apdare no tradicionālā „Han-ji” papīra. Līdzās šiem tradicionālajiem materiāliem atrodas jaunākās paaudzes TOLED gaismas diodes, kas izmantotas instrumentu paneļa un komunikācijas ierīču izgatavošanā. „Naimo perfektā līdzsvarā atrodas inovācijas, augstās tehnoloģijas un korejiešu tradīcijas. Šo auto dziļi iedvesmojuši Korejas tradicionālās māksla un meistardarbi, taču to apvienojums ar pirmrindas tehnoloģijām nodrošina augstākās klases iespaidu,” saka Kia Motors galvenais dizaineris Pēters Šreijers.

Pietiekami daudz vietas četriem pasažieriem
3,9 metrus garais Naimo ir jau trešais Kia Motors Corporation elektromobilis šogad. Konceptauto pārstāv nākotnes tirgus nišu piecu durvju četrvietīgam auto ar nulles izmešiem. Būdams precīzi 3890 mm garš Naimo izceļas ar iespaidīgu riteņu bāzi, platumu un augstumu, kā arī īsām virsbūves pārkarēm, kas izvieto riteņus virsbūves stūros. Tādejādi visiem pasažieriem tiek nodrošināts pietiekams plašums galvas, plecu un kāju apvidū. Virsbūve bez vidējā jumta statņa un uz aizmuguri veramas durvis nodrošina ērtu iekļūšanu salonā, savukārt trīs veidos atverams bagāžnieka vāks paver iespēju parocīgai dažāda lieluma priekšmetu ievietošanai bagāžas nodalījumā.

Ātrums līdz 150 km/h
Naimo darbina pastāvīgu magnētu elektromotors ar 80 kilovatu jeb 109 zirgspēku jaudu un 280 Nm griezes momentu. Tas ļauj automašīnai attīstīt ātrumu līdz 150 km/h. 27 kWh akumulatoru baterijas, kas izgatavotas pēc litija jonu polimēru tehnoloģijas, atrodas zem bagāžnieka grīdas. Ar šiem akumulatoriem Kia Naimo spēj veikt līdz 200 km ar vienu uzlādi. Ar ātrās lādēšanas metodi Naimo akumulatorus var uzlādēt par 80% tikai 25 minūtēs. Pilns uzlādes cikls aizņem 5,5 stundas.

Naimo papildinās Kia arvien augoši hibrīda, elektrisko un degvielas šūnu automobiļu parku, kas tiek pastiprināti testēts visdažādākajos apstākļos, lai pēc iespējas drīzāk varētu piedāvāt Kia pircējiem efektīvus un pieejamus automobiļus ar īpaši zemiem vai pat nulles līmeņa izmešiem.

Ar Kia Naimo komunikāciju tehnoloģijām, kas izstrādātas sadarbībā ar Dienvidkorejas elektronikas gigantu LG, iespējams iepazīties interneta vietnē Youtube ievietotajā video:

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Elektromobilis Kia Naimo apvieno senas tradīcijas un rītdienas tehnoloģijas”

  1. adolfs saka:

    lielisks auto, lielisks raksts

Leave a Reply

Draugiem.lv pase