Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas drifta čempionāta 2010 atklāšana jau 2.maijā

Jau 2. maijā Biķernieku trasē norisināsies Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas drifta čempionāta 2010. gada sezonas atklāšana ar startu šo čempionātu pirmajiem posmiem. Šī būs pirmā reize, kad sacensības abās disciplīnās vienlaikus notiks vienā un tajā pašā trasē, kas garantē adrenalīna pilnu dienu visiem autosporta cienītājiem.

Šo sacensību organizatori “Baltic Motorsport Partners” un “HGK Motorsport”, tuvojoties sacensībām, ir atklājuši informāciju par trasēm, kurās norisināsies autošosejas un drift sacensības, kuras nebūtu iespējams noorganizēt bez kompāniju: TVA Group, Viatech, City Fitness, Cramo, DC Shoes, Discomania, Viktora Noslēpums, Kumho, Lāčplēša Alus, Latvijas Balzāms, Baltikums Apdrošināšana, Mārtiņa Beķereja, Motul, Tomo Hotel, Rockstar, Skorpions apsardze, Kurši, Turtle Wax, kā arī informatīvo atbalstītāju: LNT, EHR, Tavs Auto, Ātruma Cilts, Chill, Balticrace, BMW Power palīdzības.

Ātruma aplis autošosejas sacensībām

Autošosejas sacensības šoreiz notiks tā saucamajā Ātruma aplī, kas ir tieši paredzēts automobiļu sacensībām. Šī nepilnus 3,7 km (3662 metrus) garā trase ir izveidota 1967. gadā un tās ātruma rekords pieder Haraldam Šlegelmilham, kurš 2006. gadā ar Dallara F304 formulu to veica vienā minūtē un 14.093 sekundēs.

Katram autosporta līdzjutējam un Biķernieku trases pazinējam ir savas iemīļotās skatīšanās vietas šajā trasē, taču tradicionāli un visus skatītājus piesaista starta/finiša taisnei sekojošais Ozola līkums un Elkonis, kur parasti pēc brauciena starta braucēji neiztiek bez “kotakta cīņas” un sadursmēm. Ne mazāk interesanta vieta, precīzu un ne tik precīzu braukšanas trajektoriju mīļotājiem ir Motormuzeja līkumu sērija, kurā braucēji parasti cenšas savaldīt savus lielā ātrumā braucošos spēkratus.

Drifts pie tribīnēm

Drifta disciplīnas dalībniekiem 2. maijā nāksies mest lielu izaicinājumu savai meistarībai un sacensību tehnikai, jo drifta sacensības šoreiz notiks daļā no lielās autošosejas trases, kas nozīmē lielu ātrumu un ļoti garas sānslīdes. Drifta braucējiem starts tiks dots pie motormuzeja. Uzreiz pēc starta braucējiem būs jāveic līkumu sērija, kas noslēdzas uz starta/finiša taisnes. Šajā posmā automašīnu aptuvenais ātrums ir 130km/h. Starta/finiša taisnes vidusdaļā būs izvietots ātruma slāpētājs aiz kura sportistiem nāksies paātrināties līdz 160km/h, lai pēc iespējas precīzāk veiktu Ozola līkumu, kā arī Elkoni, aiz kura arī atradīsies drifta disciplīnas finišs.

Skatītājiem šoreiz nāksies izvēlēties sev tīkamākās tribīnes – tribīnēs pie motormuzeja, tandēmu braucienos būs vērojama ļoti agresīva cīņa, braucot divām automašīnām ļoti, ļoti tuvu, bet Elkoņa līkuma tribīnēs ir garantēts milzīgs ātrums un iespaidīgas dūmu vērpetes.

Sestdien, 1. maijā Biķerniekos, sākot jau no desmitiem rītā, notiks brīvie treniņi, kam sekos oficiālie treniņi, kas notiks no pulksten 16 līdz 19. Svētdien, 2. maijā lielā sacensību diena sāksies ar kvalifikācijas braucieniem, taču sacensību braucieni sāksies pulksten 13:30 (ieeja sacensībās no pulksten 12:30) skatītājus un noslēgsies ar apbalvošanu astoņos vakarā.

Biļetes uz sacensībām iepriekšpārdošanā ir pieejamas Biļešu Serviss kasēs un Statoil degvielas uzpildes stacijās. Papildus informāciju par sacensībām iespējams atrast www.hgksport.com

Comments

comments

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas drifta čempionāta 2010 atklāšana jau 2.maijā”

  1. […] Foto no Biķerniekiem kur 02.05.2010 norisinājās Baltijas autošosejas čempionāts un Baltijas drifta čempionāts 2010. Oficiālā preses relīze par pasākumu šeit. […]

Leave a Reply

Draugiem.lv pase